Tulekul on juba 4. Pühajärve matkamaraton tõukekelkudel

Veebruar on Otepääl maratonide kuu, lisaks Euroopa Saunamaratonile ja Tartu Maratonile, viiakse 9.veebruaril 2019 Pühajärve jääl läbi 4. korda Pühajärve matkamaratoni tõukekelkudel.


Tõukekelgumaraton toimub kas Pühajärve äärsetel lumeradadel või siis järvejääl, selleks spetsiaalselt rajatud 10 km pikkusel lumest lükatud jäärajal. Kelgumaratonil saavad ennast proovile panna kõik – nii need, kes poodiumikohta ihkavad, kui ka need, kes medaleid taga ei aja. Tõukekelgu saab laenutada Loodusturism.ee matkakorralduselt eelregistreerudes ja ka kohapeal vabade kelkude olemasolul.

Vahetult peale põhisõitude starte, toimuvad võistluskeskuses kohapeal lastesõidud. Kõik osalejad saavad osalusmedali ning sooja söögi ja joogi.


Tõukelguga liikumine on jõukohane kõigile – nii noortele kui ka suurtele ning on väga heaks vahendiks tervisespordi tegemisel. Tõukekelgumaratoni peakorraldaja Imre Arro Loodusturism OÜ-st ütles, et huvi maratoni vastu on püsinud. „Vaatamata sellele, et lund jagub kõikjale ja suusamaratonid toimuvad, on ka tõukekelkudega matkamaratonile üle 100 osaleja end kirja pannud. Kohti veel jagub võistlejate grupis kell 10 ja rajasulgejate grupis kell 14. Võistlejate hulgas on poodiumikohtade täitmiseks osalejaid puudu või napib noorte tüdrukute ja veteranmeeste hulgas," selgitas Imre Arro. „Tulla tasub kogu perega, ka väiksemad pesamunad saab kelgusõidule kaasa võtta. Kelgupargis on välja jagada nii individuaalseid sportlikke tõukekelke kui ka istmega soome kelke. Tõukekelguga matkamine on kõigile jõukohane, igaüks saab hakkama! Tulge julgelt osalema!"

 

Ajakava:
10:00 esimene ühisstart poodiumikohtadele ja rahvamatkajaile.
12:00 teine ühisstart rahvamatkajaile (ajavõtuta).
14:00 kolmas ühisstart rajasulgejatele (ajavõtuta).


Start ja finiš on Pühajärve supelrannas või Mõisalahes GMP Pühajärve restorani ees.

Matkamaratoni tõukekelkudel korraldab Loodusturism OÜ koostöös Otepää vallaga. Peakorraldaja on Imre Arro. Toetab Otepää vald, Loodusturism.ee matkakorraldus ja Tõukespordiklubi KICK. Auhinnad on välja pannud Loodusturism OÜ matkakorraldus ja mitmed Otepää turismipiirkonnas tegutsevad ettevõtted.Eelregistreerumine ja tõukekelkude broneerimine kodulehel: https://www.loodusturism.ee/et/plaanilised-matkad/573-4-pyhajarve-matkamaraton-toukekelkudel-09-02-2019

Lisainfo: Imre Arro, 527 2701, imre@loodusturism.ee