Puka Kultuurimaja sai uue perenaise

Juulikuust alates on Puka Kultuurimajal uus perenaine-kultuurikorraldaja Katrin Uffert.

Katrin Uffert on pärit endisest Puka vallast, Aakre külast. Suurema osa oma elust on ta elanud Moskvas ja aasta aega Hollandis. Side sünnimaaga säilis, sest Katrin veetis kõik suvevaheajad Aakres vanaema ja isa juures. Kaheksa aastat tagasi otsustas ta aga koos abikaasa ja pojaga Eestisse tagasi tulla. Hetkel on tema elukohaks taas Aakre küla.

Katrin Uffert on lõpetanud Moskva Pedagoogilise Kooli algklassiõpetaja erialal. Elu viis teda hiljem aga toitlustusmaailma ning ta töötas Moskvas erinevate restoranide juhina. Eestis on ta juhendanud Aakre rahvamajas laste kokandus- ja näiteringi, oli aktiivne külaseltsi liige ja lõi kaasa rahvamaja ürituste korraldamisel. Kooliteatrite festivalil pälvisid tema juhendatud lasteringi näitlejat kaks näitlejapreemiat ja laureaadi tiitli ning tulid vabariigis parima kaheksa kooliteatri hulka.

Katrin Uffert on töötanud Valgamaa Kutseõppekeskuses teeninduse valdkonna õpetajana ja viinud läbi mitmeid erinevaid koolitusi nii  noortele kui ka täiskasvanutele. Ta tegeleb ka turismi, ürituste korraldamise ning toitlustamise alal eraettevõtlusega. Puka rahvale peaks Katrin olema tuttav, kuna ta Pukas on koos abikaasaga läbi viinud erinevaid toitlustamise-alaseid üritusi ja koolitusi. Katrin Uffert on Valgamaa aasta õppija 2014, ta pälvis ka üleriigilise tunnustuse ning on  Aasta kutseõppeasutuse õpetaja 2018 nominent.

Katrin Ufferti sõnul peab kõigil elanikel olema võimalus luua kultuuri ja sellest osa saada, seega on Puka Kultuurimajja oodatud  kõik huvilised. Talle meeldib väga töötada laste ja noortega ning ta loodab Puka Kultuurimajas käivitada näiteringi. Alates sellest aastast on ka oodata uusi huviringe ja koolitusi nii noortele kui ka täiskasvanutele.

Kultuurimaja perenaise-kultuurikorraldaja tööülesanneteks on piirkonna kultuurielu korraldamine ja tegevuskava koostamine ning huviringide ja Puka Kultuurimaja sisutegevuse organiseerimine.

 

Katrin Ufferti kontaktid:
Tel. 5553 3564
E-post: Katrin.Uffert@otepaa.ee

Fotol: Katrin Uffert, foto: Monika Otrokova