Konkurss „Eesti kaunis kodu 2019“

Nagu kevade lõpule kohane, toimus Valgamaal kodukaunistamise konkurss „Eesti kaunis kodu 2019" . Selle kulminatsiooniks oli 18. juunil Tõrva "Mesimummu " lasteaias toimund tunnustusüritus. Tunnustati parimaid maakonna kodusid, kus pererahvas oma töökuse ja nutikuisega loonud endale kauni ja mugava eluaseme.

Otepää valda esindasid tänavu maakondlikul konkursil Kerli Sisas ja Mauri Paks Pukast, Piret ja Peeter Hanssoni Keeni külast ning Villa Müllerbeck Otepää külast.

Puka alevikus Raudtee tn. 2 on Kerli Sisas ja Mauri Paks loonud oma perele hubase kodu, kus on märgata perenaise hoolsat kätt ja peremehe töökust.

Keeni külas, Kooli 5 asuvas ühepereelamus on Piret ja Peeter Hansson teinud kolme aastaga lausa imet. Tavalisest ühepereelamust on saanud kaasaegne maja, mida ilmestab pilkupüüdev iluaed. Kõikjal on näha pererahva suurt töökust ja leidlikust. Kõik on läbimõeldud ja lihtsate vahenditega teostatud, ei puudund ka jooksuaed pere lemmikutele - koertele.

Villa Müllerbeck on oma kauni ümbrusega köitnud juba ammu pilke. Läbimõeldud ja loodusega sobiv on nii iluaed, mänguväljakud, kalatiigid. Ega asjata pole juba mitu aastat valitud Villa Müllerbeck parimaks ja kaunimaks pulmapaigaks Eestis.

Tunnustusüritusel said kõik nominendid meeneks mastivimpli ja „Eesti kaunis kodu 2019" kauni kodu albumi.

Valgamaad esindab tänavusel üle-eestilisel „Eesti kaunis kodu 2019" konkursil kolm maakonna suurepärast kodu, teiste hulgas Keeni külas asuv Piret ja Peeter Hanssoni kodu.

Tunnustusüritusel kuulutati ka välja uue, 2020. aasta kauni kodu konkurss. Siin üleskutse kõigile vallakodanikele. Hoidke silmad lahti ja andke vallavalitsusse teada, kus asuvad meie vallas kaunid kodud. Tunnustame ja märkame ilutegijaid!

 

Kalev Lõhmus
Nõuni teenuskeskuse majandusspetsialist
Kodukaunistamise konkursi koordinaator Otepää vallas