Otepäälased pälvisid Valgamaa tänugalal tunnustuse

27. detsembril 2019 toimus Tõrva Spordihoones galaüritus „Valgamaa tänab", kus tunnustati maakonna aasta silmapaistvaid sportlasi, kultuuriinimesi ja noori. Otepää vallast said tunnustuse nii kultuuri- kui ka spordivaldkonna inimesed. Sellel aastal laekus Otepää valda kaks kultuuripreemiat – elutöö preemia sai Lille Tali ja Kultuuripärli Merilin Kirbits.

 

Galal anti üle Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupi, Valgamaa Spordiliidu ja Valgamaa Noortevolikogu tunnustused.


Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupi preemia "Kultuuripärl" eesmärk on tunnustada ja innustada kõrgvormis kunstide-, rahvakultuuri- ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist Valga maakonnas. Tunnustusega kaasneb  tunnusmärk "Kultuuripärl" ja rahaline preemia 2000 eurot. Kultuuripärli tunnustuse sai vabaõhulavastus „Taevas, muld ja tulevik" tegijad ja eestvedaja Merilin Kirbits.

Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupi elutööpreemia eesmärk on tunnustada isikut tema pikaajalise väljapaistva loomingulise või spordialase tegevuse eest. Tunnustusega kaasneb meene ja rahaline preemia 3000 eurot. Preemia sai rahvamuusik Lille Tali.

Ihult ja hingelt rahvamuusik ja pärimuse edasikandja. Ta on pilli mänginud juba kaelakandmise ajast saadik ning teeb seda tänase päevani. Ta on pärit musikaalsest suguvõsast, kus mängib pilli üle 60 inimese kolmest põlvkonnast. Tema käe all on Eesti rahvamuusika ja rahvakultuuriga „sina" peale saanud rohkem, kui 100 noort. Ta on panustanud Valgamaa rahvamuusika järjepidevasse arengusse üle poole sajandi. Tema kasvatatud rahvamuusikute põlvkond on nende aastate jooksul olnud tugevaks mainekujundajaks olnud terves vabariigis ja kaugemalgi.

Valgamaa 2019.aasta edukamad sportlased Otepää vallast:

Poisid U14 - Sten-Erik Iir – kergejõustik, Tartu Kalev , Otepää vald

Noormehed U20 - Martin Himma – murdmaasuusatamine, spordiklubi Karupesa Team, Otepää vald

Neiud U23 Mariel-Merlii Pulles – murdmaasuusatamine, spordiklubi Karupesa Team, Otepää vald

Naised seeniorid - Ene Aigro, murdmaasuusatamine, Valgamaa Spordiveteranide Selts, Tõrva vald

Mehed seeniorid - Mati Raudsepp – kergejõustik, käega tõstmine, Valgamaa Spordiveteranide Selts, Otepää vald

Autosport: Andres Lohuväli- bagikross(veobagi), Otepää vald

Eriolümpia täiskasvanud Hans Teearu - murdmaasuusatamine, Otepää vald

Täiskasvanute võistkonnad, naised – Karupesa Team 3x5km teatesuusatamise võistkond (Teiloora Ojaste, Mariel Merlii Pulles, Anni Lii Unn)

Mehed - Karupesa Team sprinditeade võistkond (Albert Unn ja Martin Himma)

Spordiperekond - perekond Unn (Janika, Erki, Kaarin Eva, Albert, Oskar, Anni Lii, Elmar)

 

Fotod: SIIT fotod: Egon Bogdanov

Merilin Kirbits ja LIlle Tali (foto: Monika Otrokova)