Staažikas Otepää Muusikakooli õpetaja Imbi Poolakene läks väljateenitud puhkusele

Elu on imeline - kuidas Saaremaa tüdruk Otepääle sai, muusika hinges helisemas. Uskumatult tore, et Kuressaare Muusikakool just loodi, kui Imbil tuli mõte klaverit hakata õppima. Edasi viis koolitee H.Elleri nim. Tartu Muusikakooli, koorijuhtimise erialale. Juba õpingute kõrvalt, on Imbi kogu aeg õpetanud klaverimängu - 61 aastat - suur, suur kummardus! Muusikalisi saladusi on ta jaganud Kuressaare, Elva, Alatskivi, Räpina, Põlva ja Otepää lastele. Otepää Muusikakoolis on ta tegutsenud 39 aastat - suur, suur tänu!!!
Imbi on õpetaja, kes suudab väga palju – tema elutarkuse, hingeelu ja muusika sümbioos on mõjutanud väga-väga paljusid inimesi. Ta püüab alati mõista ja aru saada ning pakkuda lahendusi erinevatele küsimustele – ta on suurepärane meeskonnamängija.

Lisaks pedagoogitööle on Imbi olnud Otepää Kultuurimaja segakoori dirigent ja laulnud naisansamblis Relami. Relami kontserdid on pakkunud palju muusikalisi elamusi nii Eestimaal kui ka välismaal. Suurim reis oli näiteks Saksamaale.

Muusikakooli õpetaja Anneli Narusk meenutab: „Imbi oli minu õpetaja küll lühikest aega (umbes poolteist aastat), kuid jättis mulle mällu sellest lapsepõlve perioodist sooja ja muretu mälestuselaigu. Õpetajana oli ta rahulik, tasakaalukas, ei tõstnud kunagi häält (minuga vist ei olnud seda vaja), alati pastelsetes toonides ja rõõmsameelne. Rohkem on ta mulle mentoriks olnud nüüd, kus ma ise olen õpetaja. Ta on väga hea kuulaja ja nõuandja, temaga saab rääkida kõigest, arutada ning analüüsida nii elutõdesid kui ka päevauudiseid."

 

Armas Imbi!
Me täname Sind, et oled olnud meile õpetajaks, tujutõstjaks, muusikakooli heaks haldjaks ja loomulikult kõige tähtsamaks "õppealajuhatajaks". Sinu rõõmsameelsus ja elujaatus on meil alati südames ja meeles. Kallistused ja head soovid! Me väga palume, et sa tuleksid regulaarselt muusikakooli olukorda kontrollima!

Otepää Muusikakooli pere

Fotol: Imbi Poolakene sai Otepää valla tänukirja, foto: Monika Otrokova