Parimad sportlased

28.12.22

Otepää valla parimad sportlasi aitavad Otepää Vallavalitsusel valida valla spordiklubid, sportlased ja kõik spordisõbrad.

2011
Parim meessportlane  Jaak Mae (murdmaasuusatamine)
Parim naissportlane  Triin Ojaste (murdmaasuusatamine)
Parim treener Ants Orasson (laskesuusatamine, Zahkna team, Oti Spordiklubi)
Parim võistkond Karupesa Team naiskond (murdmaasuusatamine Anette Veerpalu, Triin Ojaste, Keidy Kütt)
Parim neiu Maarja Maranik (laskesuusatamine, orienteerumine) 
Parim noormees Karl Laasik (murdmaasuusatamine)
Parim veteran Ene Aigro (murdmaasuusatamine)


2012
Parim meessportlane – Karl-August Tiirmaa (suusahüpped)
Parim naissportlane – Triin Ojaste (murdmaasuusatamine)
Parim noorsportlane - Grete Gaim (laskesuusatamine)
Parim noorsportlane - Andreas Veerpalu (murdmaasuusatamine)
Parim veteran - Tõnu Ainsoo (kergejõustik)
Parim võistkond – Otepää Spordiklubi suusahüppe meeskond (koosseisus Artti Aigro, Mihkel Oja, Karl-August Tiirmaa)
Parim treener - Kalju Ojaste (murdmaasuusatamine)


2013
Otepää valla meessportlane - Karl - August Tiirmaa (suusahüpped)
Otepää valla naissportlane - Triin Ojaste (murdmaasuusatamine)
Otepää valla noorsportlane neiu  - Carmen Piho (mäesuusatamine)
Otepää valla noorsportlane noormees - Andres Saal (orienteerumine)
Otepää valla veteran - Liivi Parik (orienteerumine)
Otepää valla võistkond - FC Otepää esindusmeeskond (jalgpall)
Otepää valla treener - Kalju Ojaste (murdmaasuusatamine)
Eriauhind Otepää valla noorsportlane - Airiin Pikk (suusahüpped)      


2014
Parim meessportlane: Karl August Tiirmaa
Parim naissportlane: Triin Ojaste
Parim noorsportlane (neiu): Kristiine Aluvee
Parim noorsportlane (noormees): Artti Aigro
Parim veteran: Liivi Parik
Parimad võistkond:  Karupesa Team naiskond (Triin Ojaste, Laura Alba, Anette Veerpalu)
Parim treener: Tanel Ojaste
Eriauhind: Markus Mõttus (võistlustants)

 

2015
Parim meessportlane: Hans Teearu
Parim naissportlane: Kristiin Oja
Parim võistkond: Põhjakotkas Otepää suusahüppemeeskond (Markkus Alter, Artti Aigro, Kenno Ruukel)
Parim treener: Tanel Ojaste
Parim noorsportlane (neiu kuni 19 a.): Mariel Merlii Pulles
Parim noorsportlane (noormees kuni 19 a.): Andres Saal
Parim veteran: Ene Aigro 

 

2016
Parim meessportlane: Karl-August Tiirmaa – Otepää Spordiklubi, suusahüpped, kahevõistlus
Parim naissportlane: Anette Veerpalu – SK Sparta, murdmaasuusatamine
Parim võistkond: FC Otepää esindusmeeskond
Parim noorte võistkond: SK Karupesa Team poiste U14 teatesuusatamise meeskond (Ivar Všivtsev, Steve Vahi, Oskar Unn)
Parim treener: Peeter Siim – MSK Väike-Munamägi
Parim noorsportlane (neiu kuni 19 a.): Carmen Piho – MSK Väike-Munamägi, slaalom, suurslaalom, ülisuurslaalom, mäekahevõistlus
Parim noorsportlane (noormees kuni 19 a.): Markkus Alter – Põhjakotkas Otepää, kahevõistlus ja suusahüpped
Parim spordiveteran: Tõnu Ainsoo – kergejõustik
Spordiperekond: Jana ja Jaak Mae pere

 
2017

Parim meessportlane: Madis Vihmann (jalgpall), FC Elva treener Marek Naaris
Parim võistkond: Karupesa Team treener Tanel Ojaste, murdmaasuusatamise Eesti meistrid teatesuusatamises (Mariel Merlii Pulles, Triin Ojaste, Laura Alba)     
Parim noorte võistkond: FC otepää U12 võistkond (jalgpall), treener Martin Teder. FC Otepää U12 meeskond 2017 aastal: Joonas Sakkis, Steven Tamm, Ruuben Jaagant, Morten Oscar Orussaar, Peeter Alev, Robin Mathias Müür, Uku Vähi, Tobias Vernik, Simmo Vernik, Henri Hein, Silver Nõgols, Remi Hiir. Lisaks panustasid võistkonna edusse kolm Kuldre noormeest: Ott-Saamuel Oja,  Kauri Kaseväli ja Ove Proskin.
Parim treener: Kalju Ojaste Karupesa Team, (Hans Teearu treener).                 
Parim noorsportlane (neiu kuni 19 a.): Mariel Merlii Pulles, Karupesa Team treener Tanel Ojaste
Parim noorsportlane (noormees kuni 19 a.):  Artti Aigro (suusahüpped), Otepää Spordiklubi/Põhjakotkas, treener Silver Eljand
Parim spordiveteran: Toivo Ilves (motokross), klassis e MX50+
Parim parasportlane: Hans Teearu murdmaasuusatamine Karupesa Team treener Kalju Ojaste
Eripreemia: Otepää valla noor talent - Givi Kokhtasvili, judo Võru Judoklubi Rei, treener Enno Raag

 

2018
Parim meessportlane: Madis Vihmann
Parim noorte võistkond: Otepää Gümnaasiumi 1.-5. klasside jalgpallivõistkond: Henri Hein, Tobias Vernik, Joonas Sakkis, Morten Oscar Orussaar, Silver Nõgols, Simmo Vernik, Peeter Alev, Robin Mathias Müür, Steven Tamm, Uku Vähi
Parim treener: Marek Naaris
Parim noorsportlane: Saskia Treufeldt
Parim noorsportlane: Givi Kokhtašvili
Parim noorsportlane: Kert Roose
Parim spordiveteran: Toivo Lukka

 

2019
Parim meessportlane – Martin Himma

Parim naissportlane – Mariel Merlii Pulles
Parim võistkond – Karupesa Team naiskond (Mariel Merlii Pulles, Teiloora Ojaste, Anni Lii Unn)
Parim võistkond – FC Otepää esindusmeeskond (Aleksander Alev, Risko Eit, Mario Hansi, Tambet Kaal, Erki Kade, Kaarel Kaldvee, Tõnis Kaukvere, Indrek Koser, Marko Laas, Karl Laasik, Taavi Lassmann, Priit Lehismets, Raul Lehismets, Rene Levin, Alari Mark, Ardi Mark, Ermo Ojaste, Kristjan Paapsi, Martin Raid, Siim Roops, Marko Sonn, Veiko Soo, Ivar Sova, Janar Tamm, Marek Tamm, Hindrek Teder, Martin Teder, Mihkel Teder, Sten Teemant, Kait-Kaarel Vaino)

Parim treener – Andri Lebedev
Parim treener – Toomas Halliste
Parim noorsportlane (neiu kuni 19) – Karlotta Levin
Parim noorsportlane (noormees kuni 19) – Sten-Erik Iir
Parim veteran ja spordiaktivist – Mati Raudsepp

 

2020
Parim meessportlane – Karl Peeter Ein, laskesport (Olympic skeet harjutus)

Parim naissportlane – Karleen Randver, motosport (kestvuskross)
Parim võistkond (ka noortevõistkond) – FC Otepää U13 (jalgpall) koosseisus Tobias Kants, Egert Tiido, Mattias Kants, Simmo Vernik, Ralf Mae, Joosep Kaur Reinsalu, Kenneth Kamla, Markos Alter, Kaspar Liive, Evert Kuus, Roland Moros ning treener Martin Raid
Parim treener – Tanel Ojaste (murdmaasuusatamisele pühendunud treener)
Parim noorsportlane (neiu kuni 19 a) – Anni Lii Unn (murdmaasuusatamine)
Parim noorsportlane (noormees kuni 19 a) – Sten Erik Iir (kergejõustik)
Parim sporditüdruk – Lisanne Neemeste (motosport, mototrial)
Parim spordiveteran – Ain Fjodorov (orienteerumine)
Parim eestvedaja ja aktivist – Ago Arro (Otepää valla mängude korraldaja ja eestvedaja)

 

Toimetaja: MONIKA OTROKOVA