ETERNIIDIJÄÄTMETE KOGUMINE 2020. AASTAL

20.02.20

Keskkonnainvesteeringute Keskus avas keskkonnaprogrammi, millest on võimalik taotleda toetust ohtlike jäätmete kogumisringide korraldamiseks mittelinnalistes asulates.

Sellega seoses alustame eterniidijäätmete kogumise projekti taotluse ettevalmistamist.

Projekti positiivse rahastusotsuse korral saavad etteregistreeritud isikud Valgamaa mittelinnalistest asulatest kodumajapidamistes tekkinud eterniidijäätmeid tasuta üle anda. Kogumispunktides võetakse eterniidijäätmeid tasuta vastu vaid etteregistreeritud koguses. Juhime tähelepanu sellele, et projekti koostamine ja hindamine võtab aega ning positiivse rahastusotsuse korral toimub eterniidijäätmete kogumine hinnanguliselt perioodil sügis/talv 2020. või 2021. a esimesel poolel. Registreerimisvoor  eterniidijäätmete tasuta üle andmiseks 2020. aastal on avatud kuni 5. märts 2020.

 

Otepää valla registreerimislehed toetusmeetmete spetsialisti e-posti aadressile aet.arula@valgamaa.ee või tuua vallavalitsusse aadressil Lipuväljak 13, Otepää.

Registreerimislehti saab paberkandjal küsida ka kõigi vallavalitsuste kantseleidest.

Eterniidijäätmete koguse hindamisel võib abiks olla Keskkonnaministeeriumi poolt 2008. aastal läbi viidud uuring „Palju on eterniiti veel Eestis kasutusel", mis on kättesaadav siit: https://www.envir.ee/sites/default/files/eterniidi_uuring_2008.pdf

Lisainfo saamiseks palume pöörduda Valgamaa Arenguagentuuri toetusmeetmete spetsialisti Aet Arula-Piir (tel 526 0236 e-post: aet.arula@valgamaa.ee) poole.

 

Registreerimisleht