Raamatukogupäevad kasvatasid Otepääl lugemispuid

20.-30.oktoobrini toimusid üleriigilised raamatukogupäevad, mille eesmärgiks on suurema tähelepanu pööramine raamatutele ja lugemisele, samuti ka raamatukogudele kui lugemise ja teadmiste varamule. Pühajärve Põhikoolis hakkasid kasvama sel puhul kasvama raamatupuud. 
 
Pühajärve Raamatukogu juhataja Ly Haaviste sõnas, et koostöös Pühajärve Põhikooliga otsustati igasse klassi kasvama panna lugemispuud, millele kasvatab uue lehe iga loetud raamat. 
 „Esimesena avasime puu kolmandas klassis, klassijuhataja  Anneli Tederi abiga kinnitasid lapsed sellele ka esimesed lehed, mis on igal oma käejälje kujulised," ütles Ly Haaviste. „Lehtedele kirjutati raamatu autor ja pealkiri, mida koolivaheajal selle käega avati ja läbi loeti, veel tuli kirjutada raamatut kokkuvõttev lause."
 
Igas klassis on omanäoline lugemispuu ja ka iga puu lehed on erinevad.  Näiteks viies kuni üheksas klass otsustas emakeele klassi püsti panna ühise lugemispuu, kuhu siis iga klass riputab erinevat värvi lehed. Koolilähedases metsatukas käisid sobivat puud otsimas kuuenda klassi õpilased, lugemispuu sai ka õpilaste abiga hõbehalliks värvitud.
 
Õpetajate tuppa aga kerkis lugemispuu riidepuudest, igal küljes värviline riba omaniku nimega. Lehti riidepuud veel ei kasvatanud, aga neid peaks igal ikka kümneid sirguma.
 
„Soovin igat tüüpi lugemispuudele emakeelepäevaks tihedat lehestikku, siis teeme kokkuvõtteid ja kuulutame välja iga klassi võitja," rääkis Ly Haaviste. „Auhindadeks on kindlasti midagi vaimule, aga ka magusat keelele."
 
Fotod: Ly Haaviste