Otepää valla kolm haridusasutust on koroonajuhtumi tõttu distantsõppel

Seoses Otepää Gümnaasiumiga seotud isiku koroonatesti positiivseks osutumisega on Otepää Gümnaasium Otepää Vallavalitsuse otsusega alates 28. oktoobrist kuni 10. novembrini distantsõppel. Otepää Lasteaia Pähklikese maja, kus käis nakatunu lähedane, on samuti 28.oktoobrist kuni 10.novembrini suletud.

 

Lisaks sellele otsustati tänasel Otepää Vallavalitsuse istungil viia distantsõppele kuni 10. novembrini ka Otepää Muusikakool, kuna kool asub Otepää Gümnaasiumi territooriumil ja seal võisid käia nakatunuga kontaktsed inimesed.  Distantsõpe koolides annab võimaluse ennetada viiruse levimist. Suletud on ka Otepää spordihoone ja gümnaasiumi õpilaskodu. Valla ülejäänud haridusasutused jätkavad õppetööd tavapärasel viisil.

Lisaks sellele otsustas vallavalitsus ajutiselt peatada Otepää Noortekeskuse tegevuse kuni 10. novembrini. Distantsõppel olemise ajaks viiakse Otepää linnaraamatukogu kontaktivabale laenutusele. Edasi lükatakse ka 1.novembril toimuma pidanud Otepää valla lastele sünnikirjade kätteandmine ja 31.oktoobril toimuma pidanud Otepää valla mängud.

Ülejäänud kultuurisündmuste toimumise osas teeb jooksvalt  otsused Otepää Kultuurikeskused juhtkond.

Eile, 27.oktoobril, kogunes Otepää valla kriisikomisjon, kus antud olukorda arutati ja tehti ettepanekud vallavalitsusele.

Otepää valla kriisikomisjon ja vallavalitsus panevad südamele, et vallakodanikud tuletaksid meelde käitumisjuhiseid seoses suurenenud koroonaohuga. Samas palume olla rahulikud ja mitte tekitada asjatult paanikat. Soovitame kanda avalikes kohtades maski, pesta tihti käsi, avalikes kohtades kasutada käte desifitseerimisvahendit. Ükskõik milliste haigusnähtudega ei ole soovitav ei tööle ega kooli minna. Mistahes koroonale viitavate sümptomite ilmnemisel võta ühendust perearstiga. Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Tuleks hoida ka sotsiaalset distantsi.


Vabandame tekkivate ebamugavuste pärast ja loodame kõigi mõistvale suhtumisele!

Lisainfo: Otepää Gümnaasiumi õppejuht Ülvi Kann tel 5301 1550
Lisainfo: Otepää Lasteaia direktor Marju Ilistom 5303 3034

 

Otepää Vallavalitsuse 28.10.2020 korraldus nr 603 COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks lasteasutuste ajutine sulgemine