Tulekul on Rally Estonia

Septembri alguses jõuab Otepääle esmakordselt Eestis toimuv FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia

 

4.-6. septembril 2020 sõidetakse Lõuna-Eestis ajalooline FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp Rally Estonia. Otepää on olnud olnud Rally Estonia üheks keskuseks läbi üheksa toimunud võistluse ja ka sellel aastal on Rally Estonia kiiruskatsed Otepää ümbruses.

See tähendab, et septembri alguses kihutavad Otepää ümbruses WRC sarja tipud eesotsas valitsevate maailmameistrite Ott Tänaku ja Martin Järveojaga (Hyundai i20 Coupe WRC) ning kuukordsete maailmameistrite Sebastien Ogieri ja Julien Ingrassiaga (Toyota Yaris WRC).

Tänavune Rally Estonia korraldatakse erakordsetes tingimustes. COVID-19 haigusest tingituna teevad korraldajad koostööd nii Eesti riigi erinevate ametitega, Rahvusvahelise Autoliidu FIA'ga ja WRC sarja promootoriga, viimaks võimalikud riskid miinimumini. Publikul on soovituslik kanda maske, pealtvaatamisalades on desifintseerimisvahendid ja publikul palutakse hoida sotsiaalset distantsi. Ühes pealtvaatamisalas on korraga kuni 1000 inimest.

Rallinädalal on Otepää vallas erinevaid teede sulgemisi ja Rally Estonia korraldajad paluvad kohalike elanike mõistvat suhtumist. Jooksvat infot saab ralli lähenedes selle kohta www.rallyestonia.ee veebilehelt ja järgmises Otepää Teatajas.

 

Kokku on tänavuse Rally Estonia kavas 17 kiiruskatset, mille kogupikkus on 232,64 kilomeetrit.

Margus Kiiver
Rally Estonia