Saabumissümfoonia - Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester

Pärast ootamatut pausi muusikaelus on aeg millekski erakordseks! 

Maailma suurimateski kontserdisaalides kuulajaid enda poole võitnud dirigent Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester annavad juulis ja augustis 10 kontserti Eestimaa kirikutes Otepäält Tallinnani.

Kontserdil põimuvad Joseph Haydni ja Arvo Pärdi looming - Haydni sümfoonia nr 45 ehk "Lahkumissümfoonia" ja Arvo Pärdi neli teost "Peegel peeglis", Orient&Occident", "Mein Weg", "Trisagion", „Ukuaru valss".

Haydni sümfoonia mängimist alustatakse vastupidiselt traditsioonile viimasest Adagiost. Mängijad mitte ei lahku lavalt, vaid saabuvad. Selleks puhuks kohandas Tõnu Kaljuste ettekande tänasesse olukorda, kus muusikud hakkavad üle maailma lavadele tagasi tulema.

Eriolukorra ajal pidid muusikud oma kontserdid ära jätma, kuid raadio ja televisioon tõid huvilisteni palju varasemaid salvestusi. Tallinna Kammerorkestri Pariisi kontsert, kus koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga esitati Arvo Pärdi loomingut, oli Mezzo HD kanali eetris üle kümne korra ja kogus hulgaliselt vaatajaid. Seega kodus karantiinis olles meie rahvusvaheline levi ei katkenud.

Suvise turneega tähistame ühtlasi helilooja Arvo Pärdi 85. sünnipäeva.

Kontserdil esinevad solistid Leho Karin (tšello) ja Marrit Gerretz-Traksmann (klaver) ning Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel.

„Saabumissümfoonia" kontserdid toimuvad:

 • 17. juulil kell 19 Tori Kirikus
 • 18. juulil kell 12 Lihula Eliisabeti Kirikus
 • 18. juulil kell 19 Hageri Lambertuse Kirikus
 • 20. juulil kell 19 Kambja Kirikus
 • 21. juulil kell 19 Otepää Maarja Kirikus
 • 22. juulil kell 19 Arvo Pärdi Keskuses
 • 13. augustil kell 19 Paide Kirikus
 • 14. augustil kell 19 Kuressaare Laurentiuse Kirikus
 • 15. augustil kell 12 Rakvere Kolmainu Kirikus
 • 15. augustil kell 19 Tallinna Jaani Kirikus

Piletite ostmine ja 2+2 reegli jälgimine

Koroonakriisi järgselt hoolime igaühe tervisest ja järgime kõiki 2+2 reegleid ja hügieeninõudeid ning ootame seda ka oma külastajatelt.

 • Osta piletid ja perepiletid Piletilevist (eelista e-piletit)!
 • Kohapeal toimub piletimüük vaid vabade kohtade olemasolul, soovitav makseviis kaardimakse
 • Kontserdile tulles vali istekoht, hoides võõrastega 2-meetrist vahet
 • Tule kontserdile koos pereliikmete ja lähedastega, pakume 2- ja 5-inimese perepileteid, mille soetamisel 2 meetri reeglit järgima ei pea
 • Avame uksed 30 minutit enne kontserdi algust

Piletid Piletilevis: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/saabumissumfoonia-tonu-kaljuste-ja-tallinna-kammerorkester-71290/

Kontserttuuri korraldab Tallinna Filharmoonia, toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital, Tori vald, Lääneranna vald, Kohila vald, Kambja vald, Otepää vald, Lääne-Harju vald, Saaremaa vald, Paide linn, Rakvere linn, Rakvere vald, Tallinna Kesklinna Valitsus.

 

 

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Tallinna Kammerorkestri repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- ja romantismiajastu muusika kui ka 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles solistide ja kammermuusikutena.

Tõnu Kaljuste on rahvusvaheliselt hinnatud dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ja Eesti muusikavaldkonna silmapaistev mõtleja. Kaljuste on Tallinna Kammerorkestri asutaja ning 2019/2020. hooajast Tallinna Kammerorkestri peadirigent ja Tallinna Filharmoonia kunstiline juht. Tema juhtimisel on Tallinna Kammerorkester andnud kontserte Berliini Kontserdimajas, Carnegie Hallis, Pariisi Filharmoonias (kui nimetada vaid mõned olulisemad saalid), ning olnud kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam's Lament", mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy.