Otepää teatripäeval meenutati papa Kaljut

Otepää Teater tähistas 7. detsembril 2019 teatri asutaja Kalju Ruuveni 100. sünnipäeva.


Teatrimehe ja Otepää esimese aukodaniku Kalju Ruuveni kalmule olid teda meenutama tulnud hulk teatrisõpru kaugelt ja lähedalt.  Otepää Teatri juhatuse esimees Ene Prants ja kauaaegne Otepää teatrijuht Margus Möll meenutasid teatripapat soojustundega.
Otepää Vallavolikogu esimees  Jaanus Barkala avaldas oma sõnavõtus austust Otepää esimesele aukodanikule, meenutades suurmehe tegusid siinsel kultuuripõllul.  Oma mälestusi jagas  sõprusteatri Vihti Harrastusteatri juht Marit Peura, kellega koos oli teatripäevale saabunud veel Otepää sõprusvalla Vihti vallavalitsuse liige ja kultuurijuht Tommi Muhli. Kohal olid ka mitmed Vihti teatri näitlejad ja väga paljud Otepää Teatri kauaaegsed näitlejad. Otepää surnuaial süüdati lahkunud näitlejate kalmudel küünlad.

Õhtu eel avati Otepää Kultuurimajas  näitus „Papa Kalju 100 ja Otepää Teater", mille seadis üles Otepää Kultuurikeskused loomejuht Merilin Kirbits Otepää teatri arhiivimaterjalide põhjal. Näitus jääb avatuks maja külastajatele kuni 1.maini 2020.

Õhtuks oli pea saalitäis teatrisõpru kogunenud  Otepää Kultuurimaja Teatristuudio esietendusele. Etendati Hendrik Visnapuu näidendit  „Lembit Võidumees", mida omal ajal etendati ka Otepää Linnamäel. Näidendi lavastasid Merilin Kirbits ja Ene Prants. Otepää koolinoortes koosnev Teatristuudio tegutseb Merilini ja Ene käe all alates 2018. aasta sügisest ning väga edukalt. Etenduse lõppedes avaldas publik oma  vaimustust  ja tänu püsti seistes tugeva aplausiga.

Jätkus meenutuste õhtu,  kus rännati tagasi  papa Kalju teatriaegadesse säilinud filmilõikude ja helisalvestiste abil. Pidulaua aitas katta Otepää Lihatööstus Edgar. Papa Kalju kuulsad oad tõi lauale tema poeg Riido Ruuven.

Teatripäeva korraldasid  Otepää Kultuurikeskused ja MTÜ Otepää Teater.

 

Valdur Sepp
Otepää Vallavalitsus
Kultuurispetsialist

 

Fotod: SIIT, fotod: Valju Aloel