Otepää Keskväljakule planeeritakse purskkaevu

Otepää südalinn läbib lähiajal uuenduskuuri, uuenduste käigus on plaanis Otepää Keskväljakule püstitada purskkaev.


Selle aasta alguses kuulutati välja suunatud ideekonkurss keskväljaku purskkaevu leidmiseks. Otepää Vallavalitsuse poolt moodustatud komisjon valis kolme laekunud töö hulgast välja Bruno Kadaku töö „Lõbus Ott".  Töö skulpturaalne osa kujutab endast naturalistlikus laadis modelleeritud üleelusuurust pruunkaru. Karu on kujutatud istuvas asendis, skulptuuri pea sarnaneb karu peaga Otepää linna vapil ning on kaugusesse, tulevikku vaatav. „Lõbus Ott" hoiab käppade vahel vihmavarju. Istuv karu on koos vihmavarjuga 2,5 meetrit kõrge. Karu kere maht on võimalikult massiivne, et anda vaatajale visuaalne elamus ning mõjuda keskse kujundina avaral väljakul. Karu saab olema pronksist, kuldpruuni tooni, vihmavari on roostevabast terasest. Karupurskaevu täpsem vee- ja valguslahedus selgub edaspidiste tööde käigus.

„Karupurskkaev on Otepääle väga omane element, loodan, et sellest saab tulevikus koht, kuhu kogunevad nii meie külalised kui ka vallaelanikud ning tekitav uued, purskkaevuga seotud traditsioonid," sõnas Otepää vallavanem Kaido Tamberg.

 

Hetkel on käimas Otepää keskväljaku ehitaja leidmiseks riigihange. Kõigi eelduste kohaselt peaks Otepää südalinna renoveerimine pihta hakkama selle aasta juunikuus, ehitus peab valmis olema 2019. aasta lõpuks. Keskväljaku täpsem projekt selgub pärast riigihanke lõppu. Keskväljakule on kavandatud lisaks purskkaevule puhkealad, muutub parkimiskord. Uuenduse läbib ka Otepää Lipuväljak.

 

Otepää Vallavalitsus esitas 2018. aasta alguses rahastamistaotluse EASile projekti  „Otepää linnakeskuse väljaarendamine" elluviimiseks. EAS otsustas taotluse rahuldada. Projekti kogumaksumus on 1 592 350,96 eurot, millest EASi toetus on maksimaalselt 1 353 498,31 eurot. Otepää Vallavalitsuse omafinantseering on minimaalselt 238 852,65 eurot 2 aasta jooksul. Keskväljaku projekti arhitektuuriline lahendus leiti ideekonkursi käigus, mille võitis lahendus "Kiirendi", autoriteks Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. 

 

Foto: Bruno Kadak