Jälgige reklaami, kuupäevad võivad muutuda!

 

Hea kultuuri- või spordiürituse korraldaja! Kui Sinu sündmust ei ole siin, siis võta ühendust e-posti aadressil: monika@otepaa.ee ja anna oma üritusest teada!  

Sündmuste avaldamine kalendris TASUTA!

Kui soovid vaadata terve kuu südmusi, siis vali menüüst "Kuu".

 

Kalender

« Tagasi

Aleks Kase maalide näituse avamine

Alguskuupäev: 5.08.20
Kestus 16:30
Tüüp: Näitus
Asukoht: -
  + Lisa minu kalendrisse

05.08.2020
Kell 16.30 avatakse  Aleks Kase maalide näitus "Siit nurgast ja sealt nurgast" Otepää Kultuurimaja galeriis.

Kohal on ka kunstnik Aleks Kase isiklikult.

Akvarellist Aleks Kase on sündinud 1934.a. Tallinnas. Joonistamisega tutvus kaevandustöö kõrvalt Kohtla-Järve kunstiringis, kus juhendajateks olid Ernst Hallop (lõpetanud Pallase Kunstikooli) ja Peeter Somelar (kohaliku kooli kunstiõpetaja).1967.a. astus Tartu Kujutava Kunsti kaugõppe kursusele ning tema juhendajaks sai Ilmar Malin. 1970.a. jätkas Aleks Kase õpinguid Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas 1974.a. kunstnik - ruumikujundajana. Ta on töötanud mööblidisainerina Harju teeninduskombinaadis. Talle meeldib maalida realistlikus laadis. Lemmikteemad on maastikud, rannapildid, lillepildid ja linnavaated. Oma maalidega näitustel osalemist alustas kunstnik 1990.a. Personaalnäitusi on tal olnud 39, neist välismaal 3. Ühisnäitustel on esinenud 45 korral, nendest 14 on olnud välismaal.
Näitus on akvarellitehnikas, kujutatud on Pühajärve.


Miks just Pühajärv? Kunstnik räägib:
"Armastus selle koha vastu tuli sellest, et olen suusatanud seal ja trenni teinud (11 korda olen läbinud Tartu Maratoni). Ilusate vaadete puhul jäin suuskadel seisma ja tegin pliiatsiga visandeid, vajadusel kirjutasin sinna värvide nimetused. Visandite järgi tegin kodus akvarelle, kusjuures ma kunagi midagi pliiatsiga ette ei tee. Pühajärv on ilus järv. Mulle on meeldinud vaade ülevalt Kolga talu mäelt."

Näitust saab külastada 05.08 - 31.12.2020 Otepää Kultuurimaja lahtioleku aegadelLisainfo: Merle Soonberg 566 26481