Jälgige reklaami, kuupäevad võivad muutuda!

 

Hea kultuuri- või spordiürituse korraldaja! Kui Sinu sündmust ei ole siin, siis võta ühendust e-posti aadressil: monika@otepaa.ee ja anna oma üritusest teada!  

Sündmuste avaldamine kalendris TASUTA!

Kui soovid vaadata terve kuu sündmusi, siis vali menüüst "Kuu".

 

Kalender

« Tagasi

XV PUKA ÖÖLAULUPIDU "Me pole enam väikesed"

Alguskuupäev: 19.08.22
Kestus 20:00
Tüüp: Kontsert
Asukoht: -
  + Lisa minu kalendrisse

19.08. 2022
Puka kultuurimaja pargis kell 20.00

XV PUKA ÖÖLAULUPIDU "Me pole enam väikesed"

 

Laulmine on alati olnud üks osa eestlaste pärimuskultuurist. Juba 15 aastat on Otepää valla kogukond hoidnud au sees koorilaulu, ühislaulmist ja muusikat. Otepää valla öölaulupidude korraldamine kaks korda aastas on kujunenud pikaajaliseks traditsiooniks (jaanuaris talveöölaulupidu 7ndat korda (2022) ja augustis Puka öölaulupidu (augustis 15ndat korda (2022).

Tänavu juubelilaulupeo puhul tegid korraldajad üleskutse osaleda laulupeo repertuaari kokku panemisel just pealtvaatajatel endal. Kuna just kogukond ja laulmist ning muusikat armastavad inimesed on need, kelle jaoks selliseid sündmusi korraldatakse. Kooride eeslauljateks on kutsutud Eesti tuntud artist ja rahvalemmik Gerli Padar. Laulukoore ja solisti saadab ansambel Horoskoop.

Peale öölaulupidu jätkatakse juubelimeeleolus, mistõttu on võimalik osaleda laulupeole tulijatel ka tantsupeol. Nimelt, peale ühislaulmist jätkab rahva meeleolu üleval hoidmisega ja pakub tantsimiseks muusikat ansambel "PRESIDENT".

Korraldajatena saame öelda, et traditsioonide elushoidmine on oluline ka kogukonnale, sest iga-aastaga suureneb meil nii koorilauljate kui ka publiku arv. Tänavu aasta on oodata laulukaare alla ühiselt laulma suisa 150. lauljat. Pealtvaatajate hulk on olnud viimastel aastatel suvisel öölaulupeol 350-600 inimest.

Sündmus on külastajatele tasuta!

Info: Puka kultuurimaja kultuurikorraldaja Katrin Uffert 555 33 564