« Tagasi

Otepää valla koolid said Lions-klubi kingituse

Lions-klubid üle Eesti on andnud esimese klassi lastele üle suu tervisele pühendatud kinkekotid, et teadvustada tervete hammaste mõju tervisele: vähem kui kolmandikul lastest on hambad terved. Ka Otepää valla koolid on kinkekotid saanud.

Otepää vallavanem Jaanus Barkala, kes on pikaajaline Otepää Lions-klubi liige, andis kinkekotid üle Puka Kooli, Pühajärve Põhikooli ja Otepää Gümnaasiumi direktoritele. Keeni Põhikoolile andis kinkekotid üle Valga Lions-klubi esindaja.

Kõik tänavu esimesse klassi läinud 14 038 last saavad koostöös Suukooliga valminud kingikoti, mis sisaldab hambaharja ja -pastat, Suukooli ja Lions-liikumise teabelehte, Punase Risti plaastrit ja lõvi helkurit. Kingituse eesmärk on teadvustada, et terved hambad tagavad lisaks kaunile naeratusele ka hea tervise. 

„On väga oluline alustada hammaste eest hoolitsemisega juba varasest east saadik, kuna korras hambahügieen on hea tervise alus," märkis Jaanus Barkala. „Nüüd on Lions-klubi kingikotid jõudnud kõigisse Otepää valla koolidesse ja selle üle saab ainult rõõmu tunda."

Tartu Ülikooli Hambaarstiteaduse instituudi uuringu kohaselt leidus 2019. aastal 6-aastatste laste seas vähem kui kolmandik (28%) täiesti tervete piimahammastega lapsi. Kohest ravi vajasid 58% laste hambad ning kaariese algeid leidus 66% uuritutel. 6-aastastest lastest peseb hambaid kaks korda päevas 69%, juhuslikult 7%, ülejäänud pesevad hambaid üks kord päevas.

Lionsklubid ühendavad inimesi, kes soovivad panustada ühiskonna heaks. Eesti Lions Piirkonda SD120 kuulub 62 klubi rohkem kui 1200 liikmega. Lions International on maailma suurimatest ja vanematest heategevusorganisatsioonidest, mille moto „Meie aitame" (We Serve) ühendab rohkem kui 1,4 miljonit liiget.  

Fotodel: Otepää Gümnaasiumi direktor Maire Murumaa ja vallavanem Jaanus Barkala.

Foto: Monika Otrokova