« Tagasi

Ott Tänak – Martin Järveoja võitsid kõik JMV Motors Otepää Talverallil kavas olnud kiiruskatsed

Laupäeval, 13. veebruaril 2021 sõideti Otepää ümbruses autoralli Eesti meistrivõistluste esimene etapp – JMV Motors Otepää Talveralli. Suurepärastes talvetingimustes sõidetud rallil startis kokku 63 võistluspaari, kelle seas ka Hyundai Motorspordi ridadesse kuuluvad Ott Tänak – Martin Järveoja ja Thierry Neuville – Martijn Wydaeghe.

 

Laupäeva hommikul alanud võistluspäeva jooksul sõideti kokku kaheksa kiiruskatset ning läbiti 83,94 katsekilomeetrit. Kodustel teedel sõitnud Ott Tänak – Martin Järveoja (Hyundai i20 Coupé WRC) võitsid kõik kavas olnud kiiruskatsed.

„Üleüldiselt oli meil keeruline päev. Õppisime neis oludes palju ning saime siit kaasa väga palju informatsiooni, mille baasilt edasi liikuda, et leida Arktika ralliks parim pakett. Peamiseks väljakutseks oli täna lahtine lumi ja lükkamata teed, mistõttu oli pidamist vähe. Kindlasti ei ole meie töö tänasega lõppenud, vaid pigem alles algab, sest ma tean hästi, kellega me Soomes võistlema hakkame," ütles Ott Tänak.

Tänaku meeskonnakaaslane, Thierry Neuville, on tehtud tööga rahul: „Tulime Eestisse, et siin katsetada erinevaid seadistusi eesootavaks maailmameistrivõistluste etapiks Arktikas. See oli päris keeruline ralli, kuid usun, et siin kogetu ja selle baasil tehtud muudatused on meie jaoks õige suund. Tunne on hea ja ma jäin oma esitusega rahule."

Absoluutarvestuses oli ralli viimase katse järel Tänak – Järveoja edu Neuville – Wydaeghe (Hyundai i20 Coupe WRC) ees 33,4 sekundit ja kolmandaks tulnud Georg Gross – Raigo Mõlderi (Ford Fiesta WRC) ees 2:17,6. Samad võistluspaarid moodustasid ka EMV1 klassi paremusjärjestuse.

EMV2 ja R5 autode klassi parim võistluspaar oli Egon Kaur – Silver Simm (VW Polo GTI R5). Eestlased lõpetasid võistluse absoluutarvestuse neljandal kohal ning edestasid R5 autode arvestuses lähimaid jälitajaid ligemale poole minutiga.

Eelmainitud klassi teise koha teenisid auga välja Georg Linnamäe – Volodymyr Korsia (Volkswagen Polo GTI R5), kes kaotasid klassi liidritele 23,9 sekundit. Meeste edu kolmandaks platseerunud ekipaaži Roland Poom – Darren Garrod (Citroen C3 Rally 2) ees oli viimase katse lõpuks 1:00,7. Poomi jaoks oli tegu igas mõttes keerulise väljakutsega, sest uus oli nii inglisekeelne legend kui ka Suurbritanniast pärit kaardilugeja Darren Garrod, kuid sellest hoolimata püsiti igati konkurentsis ja oma klassi kolmas koht auga välja teenitud.

Esiveoliste EMV4 arvestuses võtsid JMV Motors Otepää Talveralli kindla võidu Kaspar Kasari – Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally4), kes võitsid oma klassi arvestuses kaheksast kiiruskatsest koguni seitse. Ralli finišis edestasid nad lähimaid konkurente, leedukaid Justas Simaskat – Titas Simaskat (Ford Fiesta Rally4) 37,3 sekundiga.

EMV4 arvestuses teenis kolmanda koha ekipaaž Karl-Markus Sei – Tanel Kasesalu (Peugeot 208 R2), kaotades liidritele 1:52,9, kusjuures Otepääl toimunud võidusõit oli Seile alles teiseks sportralli stardiks. EMV5 ehk 4WD E12 klassi parimad olid Timmu Kõrge – Erik Vaasa (Mitsubishi Lancer Evo IX), kelle edu Ranno Bundsen - Robert Loštšenikovi (Mitsubishi Lancer Evo VII) ees oli 12,0 sekundit. Klassi kolmas koht kuulus Kristo Subi – Raido Subile (Mitsubishi Lancer Evo VIII), kes jäid klassiliidritest maha 1:58,2.

EMV6 ehk 2WD E11 klassivõidu võtsid pingelises võitluses rallifännidele ka veokameestena tuntud Taavi Niinemets – Esko Allika (BMW M3). Teiseks tulid tagaveolise autoga oma debüütvõistluse teinud vennad Robert Virves – Gert Virves (BMW 328), kes kaotasid Niinemets – Allikale vaid 8,4 sekundit. Klassi kolmandale kohale platseerusid Rene Uukareda – Jan Nõlvak, kes kaotasid liidritele 19,2 sekundit. EMV7 ehk 2WD - R3,A7,N3,E10 autode arvestuses olid parimad Kaspar Orgus – Karl Koosa (Honda Civic TypeR), kes edestasid 51,2 sekundiga Robert Kikkatalo – Robin Marki (Opel Astra). Klassi kolmas koht kuulus Erkki Jürgenson – Mikk-Sander Laubertile (BMW 318Is), kes jäid klassivõitjatest maha 8:55,0.

EMV8 ehk E9 arvestuse võitjaks tulid Patrick Juhe – Rauno Orupõld (Honda Civic), kelle edu Einar Visnapuu – Arro Vahtra (Lada VFTS) ees oli 4:56,3 ja Patrick Enok – Rauno Rohtmetsa (Citroen C2 R2 Max) ees 6:53,6.

Autoralli Eesti meistrivõistluste sari jätkub 7. - 8. mail Raplamaa teedel, kui sõidetakse Rapla ralli.

Absoluutarvestuse kümme parimat:

1. Ott Tänak – Martin Järveoja (Hyundai i20 Coupé WRC) 44:21.7

2. Thierry Neuville – Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 Coupé WRC) +33,4

3. Georg Gross – Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC) +2:17,6

4. Egon Kaur – Silver Simm (Volkswagen Polo GTI R5) +2:41,2

5. Georg Linnamäe – Volodymyr Korsia (Volkswagen Polo GTI R5) +3:05,1

6. Roland Poom – Darren Garrod (Citroen C3 Rally2) +4:05,8

7. Timmu Kõrge – Erik Vaasa (Mitsubishi Lancer EVO) +4:56,6

8. Priit Koik – Kristo Tamm (Ford Fiesta MKII Rally2) +5:07,3

9. Ranno Bundsen – Robert Lõštšenikov (Mitsubishi Lancer EVO VII) +5:08,6

10. Mikolaj Kempa – Marcin Szeja (Škoda Fabia R5) +5:48,8