« Tagasi

Otepää Vallavolikogu valitsev koalitsioon jätkab koostööd

20. jaanuaril 2020 kogunes Otepää Vallavolikogu koalitsioon, kuhu kuulub valimisliit Ühinenud Kogukonnad ja Eesti Keskerakond, et tekkinud erakorralist olukorda arutada.

Otepää Vallavolikogu esimees Jaanus Barkala teatas, et senine koalitsioonikoosseis jätkab kindlasti valitsemist.

„Vallavanem Kaido Tamberg esitas meile avalduse sooviga jätkata vallavanema ametis ning teatas, et on valmis ise tagasi astuma juhul, kui talle peaks esitatama süüdistus," sõnas Jaanus Barkala. „Koalitsiooni  valdav enamus otsustas, et vallavanem Kaido Tambergi ettepanek on vastuvõetav ning ta  võib jätkata vallavanemana tööd kuni süüdistuse esitamiseni  või kahtlustuste äralangemiseni. Meil on hetkel pooleli mitmesugused projektid, mis kõik vajavad lõpuleviimist. Oleme senise kahe aasta jooksul üles ehitanud poliitiliselt stabiilset keskkonda, tänu millele on vallavalitsus tervikuna saanud korralikult tööd teha ning seda stabiilsust me pelgalt esialgsete kahtlustuste tõttu lõhkuda ei soovi."

14. jaanuaril pidas keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo kinni Otepää vallavanema Kaido Tambergi ja abivallavanema Kajar Lepiku. Politsei esitas kahtlustatavatele esialgsed kahtlustused omastamist käsitleva paragrahvi järgi. Ühele kahtlustatavale esitati kahtlustus usalduse kuritarvitamist käsitleva paragrahvi järgi.  Hetkel on nii vallavanem kui ka abivallavanem naasnud tagasi tööpostile, töötegemise ja liikumisvabaduse keeldu pole ametivõimude poolt kummalegi kohandatud.

 

Lisainfo: Otepää Volikogu esimees Jaanus Barkala 503 6109