« Tagasi

Ametnike välitööd jõuavad ka Otepääle

8.-16. augustil 2019 toimuv Kagu-Eesti ametnike välitööde programm jõuab ka Otepääle, kus 13. augustil toimub maineseminar „Maine kui kohaliku elu peegel."

Seminar on ettevalmistus Kagu-Eesti mainekujunduse tegevuskava loomiseks. Esmalt jagavad seminaril oma kogemusi maine ja ettevõtluse vallas Kagu-Eesti ettevõtjad Jüri Makarov ja Kuldar Leis, ettekande teeb ka EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli.

Seminari teises pooles tutvustatakse Kagu-Eesti mainekujunduse tegevuskava koostamise protsessi ning antakse ülevaade Kagu-Eesti maine uuringu tulemustest. Seminar lõpeb aruteludega, mille tulemusena tehakse ettepanekud Kagu-Eesti mainekujunduse tegevuskavasse. Arutelusid juhib Marketing Instituudi tegevjuht ja konsultant Anu-Mall Naarits.  

Seminari järel on osalejatel võimalik külastada erinevaid Otepää ettevõtteid. Päeva juhib EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli. Otepää seminaril osalevad erinevate riigiametite, kohalike omavalitsuste ja kogukonna esindajad. Otepääl toimuv seminar sünnib Rahandusministeeriumi, EASi turismiarenduskeskuse ja Otepää valla koostöös.


Kagu-Eestis toimuvate ametnike välitööde eesmärk on käivitada tõhusam valdkondlik ja vertikaalne koostöö regionaalse arengu toetamiseks ning Kagu-Eesti piirkonna arenguvõimaluste realiseerimiseks ja väljakutsete ületamiseks. Välitööde programm algab 8. augustil avakonverentsiga, mille käigus portreteeritakse Kagu-Eesti omapära ja otsitakse algpõhjuseid selle väljakutsetele ja potentsiaalile. Programmi lõpetavad 15.–16. augustil toimuvad "Vunki mano!" loometalgud välitööde käigus sündinud lahendusettepanekute edasiarendamiseks.

 

Eelmisel aastal toimusid ametnike välitööd Ida-Virumaal. Lisainfot välitööde kohta vaata SIIT

 

Lisainfo välitööde kohta Kagu-Eestis:

Eveli Kuklane
rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna
kohalike omavalitsuste nõunik

Eveli.Kuklane@fin.ee; 502 5936