« Tagasi

Siidisabad tulid kolmandat korda Eesti noorte meistriteks rühmvõimlemises

Iluvõimlemisrühm „Siidisabad" tulid sellel nädalavahetusel oma uue kavaga „Cats" Eesti Meistrivõistlustel noorte meistriks. Rühmas lööb kaasa ka Otepää Gümnaasiumi õpilane Augustiine Tamme.

Alles see oli, kui publiku ja sadade fännide rõõmuks jäeti Miss Valentinilt Eestisse ainus kuldmedali komplekt ja seda väikese üllatusena tüdrukutele endilegi.

Sel nädalavahetusel peeti Tallinna külje all maha järjekordsed Eesti Meistrivõistlused, kus otsustati 2017. aasta iluvõimlemise tiitlite saatus. Olgugi, et Siidisabad on juba kahekordsed Eesti meistrid, valmistuti ka seekordseks etteasteks täie tõsidusega. Oleme juba varemgi kirjutanud Siidisabade uskumatust võidutahtest ja pühendumisest ning ka sel tiitlivõistlustel ei jäetud midagi saatuse hooleks. Pärast täiuslikkuseni lihvitud etteaste esitamist kohtunikele ja publikule, ilmusid tabloole hindenumbrid, milliseid polnud kiisude silmad veel näinud: 18,775!!

Meenutuseks, et ka Miss Valentinil olid just Siidisabad need, kes ainsa rühmana ületas 18 punkti piiri, mis tagas kuldse medali.

Paar kuud hiljem olukord kordus ja uus punktitase annab eriti hea positiivse laengu kuu lõpus toimuvaks MM-iks Soomes, Helsingi jäähallis.

Pärast võistlust oli noor Siidisabade treener, juht ja õpetaja Elsa Sinijärv talle omaselt vooruslikult tagasihoidlik ning teatas: "Tegime nagu oskasime."

Balletiõpetaja Maarja Jaanovits võttis soorituse kokku järgnevalt: "Tüdrukud on motiveeritud ja töökad igapäevases treeningprotsessis. Jõuavad lisaks rühmvõimlemisele harjutada iluvõimlemise individuaalkavu, on tüdrukuid, kes võistlevad ja võitlevad kõrgete kohtade eest. Tublid, töökad ja sümpaatsed noored sportlased, kellega on puhas rõõm koostööd teha!" Olgu lisatud, et Maarjal on lisaks Siidisabadele ettevalmistatud ka juunioride klassi tüdrukud, kes tulid samuti omas vanuserühmas Eesti meistriteks. 

Ka kohtunike laua taga istuvad eksperdid polnud peale võistlust emotsioonidega kitsid: "Ilusad tüdrukud, ühtlaselt peenikesed, perspektiivsed ja võimekad. Nende aeg on veel ees juuniori- ja meistriklassis. Siis peavad hakkama end tõestama. Tuleb meeles pidada, et ka teised riigid ei maga ja ihkavad kõige kõrgemat võitu sel alal. Pean silmas eelkõige soomlasi ja venelasi..."

Jääme huviga ootama Siidisabade järgmist etteastet juba paari nädala pärast toimuval Helsingi Maailmameistrivõistlustel.

Aare Tamme
Siidisabad

Fotod: Indrek Kask