XXVI Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev

7.augustil 2022 peeti Otepää Keskväljakul Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päeva. Otepää naisselts soovib hoida seda traditsiooni elus ja tähistada sündmust alati rõõmuga ja väärikalt.

Lisaks tavapärasele laadasuminale said külastajad näha kirevat  kultuuriprogrammi,kus astusid üles naisrahvatantsurühm Vesiroos,segarahvatantsurühm Nuustaku,naisrahvatantsurühm Pääsusilmad,ansamblid Laulurõõm,Lõbusad lesed,naiskoor Helletajad,rahvamuusikaansambel Kirime Tõrvast,Võru Kandle Kapell ja kapell Vannamuudu.

Kultuuriprogrammis pälvis omaette tähelepanu rõivabrändi JuurPärimus kollektsiooni „Mees vatis" demonstratsioon,mille autoriks on Muhumaa juurtega Kätli Saarkoppel  ja  õmblejaks-konstrueerijaks Gitta Truus. Sai näha meeste vattide kollektsioone, mida täiendasid naiste komplektid. Kätli Saarkoppeli rõivastes on pärimust, julgeid värve, hinge ja ilu.

Mitmekülgse kultuuriprogrammi eest kandis hoolt Otepää Kultuurikeskused, päevajuht oli Merle Soonberg.

Lisaks laadamelule toimusid õpitoad neile, kes soovisid oma kätega midagi valmis teha. Õpitubade juhendajate Reet Ohna ja Pille Jantsi käeall valmisid klaasmaalid ja teemanditikandid, mis panid osalejate silmad särama.

Laadamelu on alati täiendanud õnneloos, kuhu panustavad kauplejad oma suurepärast  toodangut. Aitäh kõigile annetajatele!

Kes laadasaginale oli ringi peale teinud, võis keha kinnitada otse katlas valminud supiga.

Otepää naisselts on enda ümber koondanud tegusa koostöövõrgustiku, mille liikmetel on kõigil oma roll piirkonna maineürituse korraldamisel. Täname oma toimekat meeskonda eesotsas naisseltsi esinaise Enega!

Otepää naisseltsi koostööpartnerid XXVI Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päeva korraldamisel olid Otepää Kultuurikeskused, Otepää Avatud Noortekeskus, Päästeameti Otepää päästekomando, Ugandi Resto. Meie sündmust on alati toetanud Otepää Vallavalitsus ning ilus päiksepaisteline ilm.

Ilusat suve jätku kõigile ja uute kohtumisteni!

Otepää naisseltsi juhatuse liige Mairi Järviste

Fotod: SIIT, fotod: Valju Aloel