« Tagasi

Valgamaa austab taaskord abielupaare

6.novembril toimub traditsiooniline austamisgala abielupaaridele, kellel täitus või täitub tänavu 25, 50 või enam abieluaastat. Pidulik üritus algab kell 18 Valga kultuuri- ja huvialakeskuses.
 
Traditsioonilise ürituse „Kaunimad aastad" raames pakutakse abielu traditsioonide hoidjatele kontserti ja kaetud on tordilaud. Abielupaarid saabuvad saali pulmamarsi saatel. Kõigile kingitakse väike meene foto näol, mis tehakse paaridest vahetult enne kontrat-aktust.
 
„Eesmärgiks on tunnustada ja väärtustada abielu, pere traditsioone ning teha kummardus neile, kes  pikkade aastate möödudes on hoidnud abieluväärtust siinsel tuulepealsel maal. Seega head lapsed ja lapselapsed, andke teada oma vanematest, kes üheskoos abielus oldud 25, 50 või enam aastat," ütles rahvastiku toimingute talitus juhataja Anne Puller. Lisades, et korraldajad paluvad abielupaaridel endast eelnevalt teada anda. „Küsime registreerujatelt nii nime ja infot selle kohta, kus ning millal abielu sõlmiti. Seda ikka ürituse paremaks organiseerimiseks."
 
Abielupaarid peavad üritusel osalemiseks helistama telefonil 766 6105 (Anne Puller) või 766 6162 (Evi Koop). Samuti saavad abielupaarid ennest registreerida e-maili teel: anne.puller@valga.maavalitsus.ee   Osalemiseks saab ennast kirja panna 30.oktoobrini.
 
Sama ürituse raames tunnustab maavanem ka Valgamaa aasta isa.
 
 
Kaja Mõts
Valga Maavalitsus
Avalike suhete juht