« Tagasi

UPM-Kymmene Otepää vineeritehas avas uue tootmishoone

UPM Kymmene Otepää vineeritehas avas 11. novembril  2016 pidulikult uue tootmishoone. Tootmise laienemine algas 2015. aasta kevadel. Laienemise käigus ehitati uus biokütusel katlamaja, olmekorpus töötajatele ja tootmisliinid spooni ning vineeri tootmiseks. Uus katlamaja võimaldab vähendada õhku paisatava süsihappegaasi mahtu ligi 85%.
 
Investeeringute kogumaksumuseks kujunes 40 miljonit eurot. 
Tootmise laienduse käigus sai vineeritehas uued vineeri treimise ja kuivatamise, liimimise ja pressimise liinid. Lisaks sellele suurendati palgi sorteerimise ja leotamise mahtusid. Tänu uuendustele suureneb vineeritehase tootmismaht – seniselt 50 000 kuupmeetrilt 90 000 kuupmeetrini. Uus, 18 megavatine katlamaja võimaldab senisest säästlikumalt ära kasutada vineeritootmisest ülejäänud puidujäätmeid. Seega võimaldavad tehase uuendused kasutada kogu toorainet võimalikult säästlikult ja loodussõbralikult. 
Tootmise laiendus on toonud Otepääle juurde 40 uut töökohta. Tehase tootmisala suurenes kokku 8000 ruutmeetrit.
UPM Kymmene Otepää tegevjuht Ando Jukk ütles, et kohalikele inimestele tähendab see investeering kindlasti seda, et tööandjana on Otepää vineeritehas veel tugevamalt sidunud ennast Otepääga. „Tehases saavad tööd 240 inimest, kuid kaudne arv on oluliselt suurem, kes projektist Otepää piirkonnas kasu saavad. Loomulikult suurem tehas tähendab rohkem liiklust tehase teenindamisel, kuid tehase teenindamine tähendab ju samuti töökohti," ütles Ando Jukk. „Oleme jätkuvalt eksportöör ning kasvame koos meie klientidega. Tehase inimesed on andnud väga suure panuse kvaliteeti ning kliendid on kinnitanud soovi Otepäält suurenevas mahus toodangut vastu võtta.Usun, et see on hea kogu piirkonnale!"
 
2000. aastal asutatud UPM-Kymmene Otepää vineeritehas on suurim taoline kogu Eestis. Vineeritehas toodab vineeri kaubatreilerite ja loomaveokite põrandate valmistamiseks, laevaehituse, autotööstuse, mööblitehaste, jne tarbeks. 95% tehase toodangust eksporditakse Kesk-Euroopasse, Hiina ja Lõuna-Koreasse.
Tehase laiendus on kasvatanud Otepää vineeritehase töötajaskonda 240 inimeseni. Tehas on üks suurimatest tööstustest Valga maakonnas. 
Otepää vineeritehase aastakäive on viimastel aastatel umbes 30 miljonit eurot, mis moodustab kontserni vineeritootmise käibest alla 8 protsenti. Eelmise aasta sügisel pälvis UPM Kymmene Otepää AS vabariiklikul ettevõtjate auhinnagalal aasta piirkonna ettevõtte tiitli.
 
Otepää vallavanem Kalev Laul sõnas, et UPM-Kymmene Otepää vineeritehas on kahtlematult valla üks suurimaid ja edukamaid ettevõtjaid. „Otepää vineeritehas on viimastel aastatel pälvinud tunnustuse mitte ainult meil või Valgamaal, vaid ka kogu Eestis. Tunnustan ja tänan vineeritehase juhtkonda tehase edasiarendamise eest," sõnas Kalev Laul. „On ju tegemist valla kõige suurema tööandjaga, kus on väga hea töökeskkond ja Eesti keskmisest suurem palk. Loodan, et hea koostöö jätkub veel pikka aega."
 
Allikas: Valgamaalane, Markku Herrala
 
Fotod: Tero Pajukallio