« Tagasi

Restoranijuhi Eesti Maitsed edetabelis Otepää restoranid

Novembri lõpul avalikustati restoranijuht Eesti Maitsed 2017 parimad restoranid. Eesti Maitsete TOP 30-nes on taas kõrgel 22. kohal Tammuri talurestoran. Parimate seast leiame ka GMP Clubhotel Pühajärve restorani, restorani Mr Jakobi ja uue tulijana Sangaste lossi restorani Vidriku. 
 
Tänavu kümneaastaseks saanud veebipõhine restoranijuht soovitab 102 restorani üle kogu Eesti. Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hansoni sõnul tehakse nüüdsest koostööd  Põhjamaade restoranijuhiga White Guide.  White Guide Nordic 2017 avaldas Baltimaade restoranide TOP 60, kus pooled restoranidest on pärit Eestist. Nende kolmekümne restoraniga algab ka Eesti Maitsed restoranijuht. Täiendavalt soovitatakse veebilehel veel 72 söögikohta üle Eesti, mis on hinnatud sedasama White Guide'i metoodikat kasutades.
 
Lisaks Tammuri talu 22.kohale on piirkonnast GMP Clubhotel Pühajärve restoran ära märgitud kategoorias „Hea tase" (59 punkti), samuti on selles kategoorias Mr. Jakob (58 punkti ) ja Vidrik (52 punkti). Need tulemused teevad Otepääst taaskord parimate söögikohtade ja maitsete piirkonna. 
 
White Guide'i põhjal on esimest korda Eesti kõige parem restoran (NOA Peakoka Pool) eespool Soome parimast (Ask). Norras oleks NOA teisel kohal. Pooled kolme Baltimaa kuuekümnest juhtivast restoranist asuvad Eestis, kuid kõige parem on Lätis (Vincents).
 
 
Pikka aega Eesti Maitsed eesotsas trooninud Tammuri talu peremees Erki Saare sõnul tundub, et uutel tegijatel on lihtsam pääseda edetabeli etteotsa, püsimajäämine nõuab aga uusi mõtteid ja pingutust. „Eripära ja omanäolisus on kindlasti miski, mis aitab ka siinkandis kliente leida ja ellu jääda," ütles Erki Saar. „Väliskriitikud eeldavad, et restoranid näitavad oma nägu. Seda ma olen püüdnud ka rakendada, kuigi see ei pruugi kõigile meeldida. Kui ideid on, siis tuleb jääda iseendaks ja see kajastub pikaajaliselt ka tulemustes."
 
Restoranijuhi Eesti Maitsed 2017 kõiki soovitusi eesti ja inglise  keeles saab vaadata www.eestimaitsed.com. White Guide'i Põhja- ja  Baltimaade restoraniparemikku: www.whiteguide-nordic.com 
 
 
 
Fotol: Erki Saar (paremal) koos Novgorodi Park Inni hotelli restorani peakoka Mihhail Šõšoviga.