« Tagasi

Otepäälased osalesid Pihkvas Hansapäevadel

27.-30. juunil toimusid Pihkvas rahvusvahelised 39. Hansapäevad, kus oli tuhandeid osalejaid Saksamaalt, Norrast, Lätist, Venemaalt, Soomest, Hollandist, Prantsusmaalt, Poolast, Belgiast ja Eestist.


Hansapäevade raames toimus Pihkva linnas suur hansalaat ja oli arvukalt erinevate kollektiivide esinemisi. Otepää oli Hansapäevadel väljas oma telgiga, kus sai imetleda piirkonna käsitööd ja jagati turismiinfot Otepääst ja Valgamaast. Otepää piirkonna ettevõtjad tutvustasid oma tegevust ning rahvamuusik Ants Taul esines laval suure publiku ees. Rahvusvahelist melu jäädvustas Kanal 2.

„Meid võeti väga hästi vastu ning huvi Otepää ja Eesti vastu laiemalt oli suur," sõnas Otepää vallavanem Kaido Tamberg. „Pihkva on teinud tublit tööd – nii suure rahvusvahelise ürituse korraldamine on suur vastutus ning oli näha, et seda oli väga tõsiselt võetud."

Otepääd delegatsioonis olid käsitöömeistrid Marge Tadolder ja Anne Perlov, Otepää Turismiinfokeskuse spetsialist Külliki Pikk ja SA Valgamaa Arenguagentuur juhataja Anneli Kattai, ettevõtjad Jüri Makarov ja Rein Org, rahvamuusik Ants Taul, Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala, vallavanem Kaido Tamberg, abivallavanem Kajar Lepik, kultuurispetsialist Valdur Sepp, projektijuht Lea Ruuven, kommunikatsioonijuht Monika Otrokova, Kanal 2-e meeskond: Eda-Liis Kann, Tarmo Koit ja Haldo Oravas.

Otepää delegatsiooni osalemine hansalaadal toimus projekti „Rännak Valgamaa maitsete ja kultuuriga Venemaa radadel" raames. Osalemist toetas EAFRD MAK 2014–2020 Leader-meetme raames ja Valgamaa Partnerluskogu. Projekti kirjutas Otepää Vallavalitsus, partneriks on SA Valgamaa Arenguagentuur. 

Fotod: SIIT