« Tagasi

Otepääl saab kuulda karakalpakke

Detsembrikuu teisel laupäeval saab Otepää Kultuurikeskuses kuulata eksootilisi karakalpaki muusikuid.
 
Kontsert "Kõrbel on hing, taeval nägu, tuulel hääl..." toimub Otepää kultuurikeskuses 10.detsembril kell 19.00. Esinevad karakalpaki eepilised laulikud Gulistan Temirhanova (laul, dutar) ja Salamat Aijapov (laul, kobõz) Usbekistanist. Stepirahvaste jutte pajatab Piret Päär. Karakalpakid on turgi rahvas Usbekistanis (põhiliselt Karakalpakkias). Karakalpakkide lähimaks sugulasrahvaks peetakse kasahhe.
 
Gulistan Temirhanova ja Salamat Aijapov on kaks noorema põlvkonna laulikut, kes on end juba tõestanud kogenud solistidena. Mõlemad on Nukusi Kultuurikolledži vilistlased, kuid esindavad kaht erinevat, teineteist täiendavat ja paiguti kattuvat suunda Karakalpaki eepilises laulukultuuris. Piret Päär on teatrikooli taustaga elukutseline jutuvestja ja suulise pärimuse spetsialist.
 
Otepää kultuurijuht  Sirje Ginter ütles, et karakalpaki muusikute kontserdipakkumine tuli pikaajaliselt koostööpartnerilt pärimusmuusikult Hannes Pikkatilt. „Otepääl on väga hea ja tundlik kontserdipublik ja  usun, et see muusika on neile huvitav kuulata," lisas Sirje Ginter.
 
 
Pilet 8/6 eurot. Sooduspilet kehtib õpilasele, tudengitele ja pensionäridele.
 
Piletite müük enne kontserdi algust kohapeal.