« Tagasi

Otepää vallas kuulutatakse välja jõulurahu

1. detsembril 2019 on esimene advent. Otepää vallas tähistatakse seda advenditulede süütamisega igal pool vallas. Jõulupuud sellel aastal linna küll ei tule, kuid advendiaja alguseks ehitakse ära Otepää Kultuurimaja pargis kasvavad kuused. Advendiküünalde süütamise ajal kuulutatakse välja ülevallaline jõulurahu.

 

Kuna Otepää Keskväljak ja Lipuväljak on remondis, siis sellel aastal eraldi jõulupuud linna ei tooda. Esimene advendiküünal süüdatakse Otepää Kultuurimaja pargis kasvavatel kahel kuusel.

Kultuurimaja parki tuleb ka eelmisest aastast tuttav LED-lampidega karuott. Otepää suusatav lumememm ja valguskuusk. Ehitud on kuused Aedlinnas ja Sihval ning Keenis. Puka alevikus on alates sellest aastast tänavapostidel jõulukaunistused. Ka Otepää linnas on tänavapostikaunistused juba üleval.

Esimesel advendil süüdatakse küünlad nii Nõunis, Pukas kui ka Otepääl. Otepääl toimub advendiküünalde süütamine kell 15.00 Otepää Kultuurimaja pargis, kus EELK Otepää Maarja koguduse vaimulik Marko Tiirmaa ja Otepää valla juhid süütavad advendiküünla. Süüdatud advendiküünlast saavad kõik soovijad võtta rahutuld ja viia see oma kodusse või külasse.

Kuulutatakse välja ülevallaline jõulurahu – jõulurahu pakt loetakse ette selle allkirjastavad kõik külavanemate ja vallaesindajad.

Jõulukuuskede all toob jõulurõõmu kohale naiskoor „Helletajad". Kell 16.00 toimub Otepää Kultuurimajas Otepää Muusikakooli laululaste kontsert Meeli Rammuli juhendamisel.

Advendialguse sündmuse korraldab Otepää Kultuurikeskused.