« Tagasi

Otepää Kultuurikeskus avas taas uksed

21. oktoobril avas Otepää Kultuurikeskus taas kõigile oma uksed. Kultuurikeskuse hoone I korruse renoveerimistööd jõudsid lõpuni.
 
Pidulikult ehitud saalis tervitas kõiki kultuurisõpru Pühajärve Puhkpilliorkester, sõna võttis Otepää vallavanem Kalev Laul. Kultuurimaja laval esinesid taas Otepää isetegevuskollektiivid – Veronika ja Andri Maide, Elsa Susi, Eha Treufeldt ja Kaia Kivistik, naisrahvatantsurühm Vesiroos, Otepää Teatri näitlejad Margus Möll ja Ene Prants, naisrahvatantsurühm Nuustaku, segarühm Nuustaku, Otepää linetantsijad ja Margit Tali, Aivo ja Marika Puidak. Tantsuks mängis Pärnumaa Kitarristide Ansambel.  Kultuurimaja galeriis sai vaadata Arne Aderi näitust "Otepää enne ja nüüd". Kultuurisõpradele pakkus maitseelamusi Mr. Jakobi restoran.
 
Endine ajakirjanik ja tuntud otepäälane Aili Miks meenutas, kuidas käis kultuurimajas elu, kui tema 50-ndatel aastatel Otepääle tuli ning kultuurimaja hoone projekti autor, arhitekt Helmi Sakkov rääkis oma nägemusest hoone projekti tegemisel. Sõna võtsid veel ka Arne Ader, Aivar Nigol ja Jorma Riivald ning Sangaste valla esindajana Tuuli Merimaa. 
 
Otepää Kultuurikeskuse juhataja Sirje Ginter ütles, et kultuurimaja kordategemist on väga oodatud ning et otepäälaste kaasaelamine maja remontimisel on olnud muljetavaldav. „Meil kõigil on soov ilusas riietuses ja ilusas kohas kultuuri nautida, nüüd oleme üheskoos selle saavutanud," sõnas Sirje Ginter. „Selles majas on inimesed läbi aegade leidnud oma õnne ja armastuse, see maja liidab inimesi. Ootame siia tagasi Otepää valla kultuurikollektiive ja kultuurisõpru!"
 
Kultuurikeskuse hoone I etapi rekonstrueerimistööd algasid 2013. aastal.  Vahetati täielikult saali-, galerii- ja lava osa katus ning avariilised katusekandekonstruktsioonid. 
Katusetööd teostas riigihanke tulemusena Hansa Ehitus Eesti AS. Lisaks sellele renoveeriti 2014. aasta sügisel administratiivkorpuse katus, töid teostas AS Ilmre. Katuse ehitustöid finantseeriti 100% valla eelarvest ning need läksid maksma 209 000 eurot. Maja küttesüsteem renoveeriti 2015. aasta kevadel ja see läks maksma 35 000 eurot. 
 
Kultuurikeskuse I korruse renoveerimistööd teostas OÜ Best Building. Uue välimuse on saanud kultuurikeskuse saal, galerii, terrass ja fuajee. Saalis on uued toolid, kardinad, valgus- ja helitehnika, fuajee garderoobis uus mööbel. Kultuurikeskuse seinad ja põrandad renoveeriti, uued on ka lavakonstruktsioonid, lavapõrand ja kardinad.  
Põhjaliku muutuse on läbiteinud WC-d ja näitlejate grimmituba, kuhu on lisandunud duširuum ja tualett. Kogu sisekujundus on kantud Eesti sini-must-valge lipu ideest, rahvuslipu värvidega on arvestatud ka toolide ja kardinate värvi valikul. Kultuurikeskuse projekti ja sisekujunduse autoriks on arhitekt Helmi Sakkov. 
 
Esimese korruse remondiks ja sisustamiseks kulus ligi 440 000 eurot, millest ehitustöödeks ligi 300 000.  Töid finantseeriti valla eelarvest ja hasartmängumaksust rahastatavast regionaalsete investeeringute programmist, kust saadi galerii ja terrassi tarbeks 32 000 eurot.
 
Kultuurimaja taastamistöödega on aga kindel plaan edasi minna. „Järgmisel aastal tahame korda teha fassaadi ja teise korruse," sõnas vallavanem Kalev Laul. „Lisaks sellele vajab korrastamist kultuurimaja park, et muuta see tõeliseks kooskäimise ja kultuurinautimise kohaks."
 
Vallavolikogu esimees Siim Kalda märkis, et mitu aastat kestnud vaikus kultuurimajas on saanud läbi. „Mul on väga hea meel, et vallale olulist hoonet saab taas kasutama hakata ning sellega kaasnevalt muutub loodetavasti Otepää kultuurielu veelgi aktiivsemaks," lisas Siim Kalda. „Otepää vallavolikogu koostööosapooled on kokku leppinud, et kultuurimaja saab 2017. aasta lõpuks täielikult renoveeritud. Kultuurimaja park on plaanis korda teha riigi toetusega, mille saamise tõenäosus on täna üsna suur." 
 
Kultuurikeskuse praegune hoone avati 1954. aastal, selle projekteeris arhitekt Johannes Fuks. Maja asub vana seltsimaja kohal, kus tollal paiknes ka tuletõrje. 
 
Fotod SIIT