Lõuna-Eesti uus turismimagnet Valgamaal avab uksed

Lõuna-Eesti uus turismimagnet Valgamaal avab uksed!

11. juulil avatakse Sangaste mõisa ringtalli külastuskeskuses ekspositsioon „Rukkikrahv ja ilmaimed".

Tegemist on eelkõige pereturismi silmas pidava külastuskeskusega, mis tutvustab leiutiste rohkust krahv Bergi kaasaegses maailmas aastatel 1845-1938.

Keskuse valmides saab Lõuna-Eesti juurde ka ühe erinäolise etendus- ja kontserdipaiga ringtalli suures sisehoovis.

„Just sellist laadi külastuskeskust on maakonda väga vaja olnud, kuna  sisetegevusi pakkuvaid atraktsioone on vähe ja mul on hea meel, et just meie saame edaspidi pakkuda kõigile vahvaid tegevusi ka vihmase ilma korral.

Lisaks saame tutvustada krahv Bergi ja tema tegemisi, mis suurel määral on Eesti elu mõjutanud ja iseseisva riigi loomist toetanud," kommenteeris Sangaste Mõisa tegevjuht Signe Hunt.

 

Ekspositsioon tutvustab, kui leidlikud olid mõisaajastu elanikud ja milliseid igapäevaelu muutvaid uusi lahendusi leiutati ning kuidas kujutati ette elu aastal 2000. Ekspositsioon avab krahv Bergi ja tema kaasaegsete imelise maailma – tehnoloogia arengujõu ja ülemvõimu fantaasia üle.

Lisaks on meil virtuaalsele ringsõidule kutsuv krahv Bergi auto (arvatavalt üks esimesi Eestis), millega saab kujutleda end sõitmas saja aasta eest New Yorgi tänavail.

Eraldi on ekspositsioonis koht ka Sangaste rukki teekonnal ja selle edasiarendustel Kanadas krahv Bergi pere poolt.

 

Olete oodatud uudistama ekspositsiooni „Rukkikrahv ja ilmaimed", mis  räägib krahv Friedrich Georg Magnus von Bergi elust ja tegevusest ning imelistest leiutistest tehnikamaailmas, mis muutsid kõigi elu.

Ekspositsiooni loomine on rahastatud  Riigi Tugiteenuste keskuse meetmest „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine".

 

Lisainfo:
Signe Hunt
Tegevjuht
OÜ Sangaste Mõis
signe@sangastemois.ee
+372 559 83028

Foto: Signe Hunt