« Tagasi

Lotte loodusmäng Otepää lasteaias

Oktoobrikuu kahel viimasel nädalal kogunesid vanemate rühmade lapsed väikeste gruppidena mitmel korral koos õpetajaga ümber suure laua.
 
Sellel oli üks imepärane vigur - Keskkonnaametist laenutatav interaktiivne Lotte loodusmäng. Ühel nädalal uudistati mängu Võrukaela majas, teisel liigutati mängulaual kujundeid Pähklikese majas. Imepärane oli ta sellepärast, et see ei olnud üldsegi mitte tavaline lauamäng.
 
Harjumuspärasele täringute veeretamisele järgnes mängu põnevaim osa - küsimus ei kõlanud mitte õpetaja suust, vaid tuli kuuldavale digitaalsest mängupliiatsist, Lotte häälega. Küsimuste teemad hõlmasid Eesti loodust veekogudest põldude ja aedadeni. Kui lapsed olid küsimusele vastuse andnud, astus mängu veel üks Lotte tegelane - elukogenud onu Klaus, kes esitas vastuse koos selgitustega, jällegi läbi digitaalse mängupliiatsi.
 
Kahenädalane laenutusaeg lendas kiiresti, kuid iga laps ja õpetaja sai teada midagi huvitavat (ja uut). Olgu selleks teadmiseks kas või see, et tursal on Eesti vetes elutsevatest kaladest enim uimesid, tervelt kümme.
 
Otepää lasteaia õppealajuhataja Merike Ennok
 
Mänguhoos Mürakarude rühma lapsed
Foto: Liana Vihm