Leigo Järvemuusika – muusika oaas Otepää külje all

Äsja üleeuroopalise tunnustuse pälvinud pikaajaliste traditsioonidega Leigo Järvemuusika pakub unikaalse programmi tuntud klassikutest. 

Aastaid nii põliseid Otepää elanikke kui suve-otepäälasi rõõmustanud Leigo Järvemuusikat tunnustati juuni alguses EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) kvaliteedimärgisega. 1998. aastal alguse saanud sündmusest, kus kauni looduse ja sisuka muusika liit loovad ainulaadseid ja kauakestvaid elamusi, on kasvanud üks omanäolisemaid kultuurisündmusi nii Eestis kui kogu Euroopas. 

Leigo Järvemuusika peakorraldaja Tiiu Tamme sõnul oodatakse väga, et ka otepäälased tuleksid kontsertidest osa saama: „Heaks uudiseks on kahtlemata see, et otepäälase kaardi omanikele on Järvemuusika pilet tervelt 30% tavahinnast soodsam!"

Sel aastal on ka Leigole pääsemine muudetud koostöös Tartu ja Otepää omavalitsustega lihtsamaks. Kui varasematel aastatel on ehk nii mõnegi muusikaarmastaja jaoks olnud mureks Leigole ja pärast koju saamine, siis sel aastal saab Leigole eribussidega, mis liiklevad marsruudil Otepää-Leigo-Otepää ja Tartu-Leigo-Tartu. 

Buss väljub 31. juulil ja 1. augustil kell 16.00 Tartu Vanemuise parklast. Tagasi Tartusse sõidab buss Leigolt peale kontserti 23.30. Edasi-tagasi pileti hinnaks 4 eurot. 31.juulil ja 1. augustil kell 16.30 väljub buss Otepää keskväljakult ja 23.30 peale kontserti stardib tagasi Otepääle. Otepää-Leigo-Otepää edasi-tagasi bussipileti hind on 1 eurot. Mõlema bussiliini piletid on müügil Piletilevis.


31. juulil ja 1. augustil toimuv Leigo Järvemuusika pühendab oma 18. toimumisaasta klassikalisele muusikale. Et just klassikaprogrammiga sai Leigo Järvemuusika traditsioon kunagi alguse, võib seda pidada ka tagasipöördumiseks juurte juurde.
Sisuka programmi tipphetkedeks on Järvide perekonna ansambli etteasted Arvo Pärdi valitud muusikaga, tunnustatud Ukraina tütarlastekoori „Šedrik" esinemine, üleilmalist kuulsust nautiv Leedu akordionivirtuoos Martynas ja Soome orelimaestro Kalevi Kiviniemi. Läti Rahvusooperi Sümfooniaorkestri esituses tuleb ettekandele „Mendelssohn 3. Sümfoonia."

Nagu Leigol ikka, ei saada läbi kauni visuaalse vaatemänguta, kus peaosades tuli, vesi ja Leigo hunnitu loodus. Leigo Järvemuusika piletid on saadaval Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja aadressil www.piletilevi.ee 

Järvemuusika täieliku programmi leiab kodulehelt www.leigo.ee.