« Tagasi

Jaak Mae on Valgamaa Aasta õppija

Igal aastal kuulutatakse täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames välja aasta õppija, aasta koolitaja, aasta õpitegu, aasta koolitussõbralik organisatsioon ja omavalitsus. Tänavuse Valgamaa aasta õppija tiitli sai Eesti Suusaliidu MK etappide peakorraldaja Jaak Mae.
 
Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni Andrase kodulehel www.andras.ee on Jaak Mae kohta kirjutatud järgmist: Valgamaa aasta õppija Jaak Mae nime teab Eestimaal küll igaüks, meie riigile au ja kuulsust toonud suusasangari õpiteest ollakse aga tõenäoliselt veidi vähem kuulnud. Jaak möönab, et kunagi tuli kõrgkooliõpingud katkestada just spotlaskarjääri tõttu, ent soov kõrgharidus saada ei kadunud kuhugi. Eesti Suusaliit, kus Jaak on maailma karika etappide peakorraldaja, on kindlasti saanud pädevama töötaja ja õppimine on palju juurde andnud ka Jaagu tegutsemisele teistes valdkondades. Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžist sel kevadel saadud bakalaureusekraad spordijuhtimise erialal on andnud ka lihtsalt laiema maailmapildi. Jaagu tegemistest on haaratud tema pere, sõbrad ja kolleegid, kes kõik on elanud kaasa ja toetanud ning keda asjaosaline ise on oma eeskujuga innustanud. Olles tuntud spordiinimene, panustab Jaak ka oma kodupiirkonna arengusse, tänu õpingutele juba süsteemsemal moel, tehes vabatahtlikku tööd ning aidates kõikjal, kus tema nõu ja abi vajatakse. Jaak on rohkem tegude kui jutuinimene ja võtab asjad lühidalt kokku.
 
Jaak Mae esitas aasta õppija kandidaadiks Otepää Vallavalitsus. 
 
Esimest korda anti TÕN raames välja aasta raamatukogu tiitel. Eesti parimad selgusid 14. oktoobril 2016 TÕN-i avaüritusel Tartu Ülikooli Narva kolledžis. 
 
Valgamaa parimad: 
Aasta õppija: Jaak Mae,  aasta koolitaja: Jane Talvik, aasta raamatukogu: Valga keskraamatukogu, aasta koolituskoolitussõbralik omavalitsus: Valga linnavalitsus, aasta koolitussõbralik organisatsioon: Valgamaa kutseõppekeskus, aasta õpitegu: Tiina Loomemaja.
 
Fotod: Monika Otrokova