Maakondlik aaretejaht läheb lahti 6.septembril

6. septembril 2019 tähistatakse Valga maakonna 99. sünnipäeva maakondliku aaretejahi mänguga

Valga maakond loodi 6. septembril 1920 ja seega läheneb maakonna 99. sünnipäev. Maakonna sünnipäeva tähistamine on Valgamaal toimunud traditsiooniliselt mänguga "Aaretejaht," milles osalema ja aardeid otsima on oodatud kõik maakonna elanikud.

„Selleaastane Aaretejahi mäng on kui lõbus avastusretk Valgamaal nägemaks maakonna erinevaid paiku. Ma olen rõõmus, et selline traditsioon maakonnas jätkub ja meie maakonna ettevõtjad ja omavalitsused on väga heal meelel nõus aitama maakonna aaretekotte täita," ütles Valgamaa Arenguagentuuri juhataja Anneli Kattai.

Aaretejahi start antakse reedel kell 13.00 kui raadios Ruut FM, veebiportaalis valgamaa.ee ja Valgamaa Facebook lehel ning Lõuna-Eesti Postimehe veebiportaalis avaldatakse info kolmeteistkümnesse maakonna eri paika peidetud aardekaardist. Järgmine vihje aardekaardi asukohast antakse samades kanalites kell 14.00 ja viimane vihje aardekaardi leiukohast avaldatakse kell 15.00. Igas leiukohas on leitav vaid üks aardekaart, millelt leidja saab juhised, kuidas maakonna aardeid täis kott temani jõuab.

Niipea kui mõne piirkonna aardekaart on leitud, avaldatakse sellekohane info ka maakonnaportaalis ja Facebook lehel.

Maakonna aaretejahi mängu on ellu kutsunud Valga Maavalitsus, käesoleval aastal  korraldab seda Valgamaa Arenguagentuur.

Maakonna aardekotte aitavad täita: Otepää vald, Valga vald, Keil M.A. OÜ, Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla ja AS A-Karuse oma meenetega, AS Sangaste Linnas Heleni sarja pudruhelvestega, AS ATRIA Eesti lihatoodetega, OÜ Birchlagoon kasemahla jookidega, OÜ Hingehelin – heade soovide kaartidega,  OÜ Mängukohake Puka laste mängukeskus FUN, Batu OÜ, Irja Tuvike õmblusstuudio, Otepää käsitöökauplus „Anni butiik" ja OÜ Sangaste Mõisa Ringtalli külastuskeskus kinkekaartidega, OÜ Valga Haigla Apteek  vererõhuaparaadi ja OÜ Puupõld puidust kikilipsuga.

 

 

Aet Arula-Piir
valgamaa.ee toimetaja