Otepää naiskodukaitsjad käisid külas Soome Maanpoulustusnaistel

24. augustil 2019 sai teoks külaskäik Vihti Maanpoulustusnaiste juurde. Lahke küllakutse tuli vastutasuks 4. juunil Eesti lipu päeval Otepääl toimunud kohtumisele, kus Vihti naised osalesid koos Otepää naiskodukaitsjatega pidulikus rongkäigus ning said osa teatrietendusest „Taevas, muld ja tulevik".

Esimesena sai külastatud Kalervo Kaarre loodud sõjamuuseumit, kus tutvusime  Soome talvesõja ja jätkusõjaaegse sõduri eluga ning  ka tollase Soome Lottade tegevusega. Muuseumilooja suur eesmärk on just lastel aidata mõista ja tunnetada, miks ei peaks sõdima ja kui oluline on hoida rahu. Siin saavad täiskasvanudki seda tunda, sest väljapaneku üheks osaks on sõjaaegsed helisalvestised lahingutest ja pommitamistest. See oli hingeminev sügav elamus.

 Edasi liikusime muuseumi teisele korrusele, kus asus Kallervo abikaasa Teija Kaarre kaunis maailm. Majaproua võrratud mosaiigitööd ei jätnud kedagi külmaks.

Pärast muuseumikülastust ja pisikest kõhukinnitust, ootas meid suur laat - Vihdin Wuosisatamarkkinat. Laadal tutvustasime nii Otepääd kui ka naiskodukaitse tegevust. Vihti naised pakkusid hernesuppi, mis keedeti kohapeal suures katlas. Väljas olid ka Soome teised riigikaitselised organisatsioonid.

Päeva lõpetas kohtumine Vihti Maanpoulustusnaistega kauni Hiidenvesi järve ääres. Tutvustasime vastastikku organisatsioonide tegevusi ja leidsime võimalusi koostööks ning ühisõppusteks. Vahetati kingitusi ja koostöö jätkamiseks lepiti kokku, et Vihti Maanpoulustusnaiset külastavad meid  Eesti lipupäeval ja meie naised osalevad Vihti laadapäeval augusti lõpus.

Järgmisel päeval külastasime Vihti kirikut ja vaatamisväärsusi ning mälestusmärke sõjas langenuile.

Lahke vastuvõtt, väga hästi organiseeritud tegevuskava ja kaunis Soome loodus - see andis kindla veendumuse jätkata ja arendada kontakte ja kohtumisi, mis rikastavad inimesi ja kodumaa kaitset.

Suur tänu Päivi Veikkolaisele, kes on sõprussillaks meie ja soome naiste vahel!

 

Täname Otepää Vallavalitsust, Otepää turismiinfopunkti, Otepää lihatööstust Edgarit, Anni butiiki ja Päivi Veikkolaist.

 


Otepää naiskodukaitsjad

 

 

Fotol: naiskodukaitsjad Vihti laadal, foto: Ene Prants