Valgamaa Teenetemärgi pälvis Jüri Makarov

Valgamaa Teenetemärk on mõeldud neile, kes oma töö ja tegevusega on panustanud Valgamaa arengusse või kes on silma paistnud märkimisväärse, maakonna jaoks olulise teo või saavutusega. Valgamaa Omavalitsuste Liidu poolt antav autasu anti üle 23.veebruaril 2019 Sangaste Kultuurimajas EV 101. aastapäeva kontserdil.

Jüri Makarov on tuntud kui suurürituste korraldaja ja tippartistide maaletooja, lapse- ja nooruspõlves on ta kaasa löönud ka kahes mängufilmis. 15.aastat tagasi kolis Makarov Tallinnast Otepääle ning on nüüdseks teatud kui Kivi turismitalu peremees. Talus peetakse hobuseid, lambaid, kitsi, kanu ja parte. Kivitalu maahotell asub 8 km kaugusel Otepääst. Kivitalus on 7 puhkemaja, saunad ja 2018. aastal avati seal uhke restoran "Rock Summer" . Restoranis toimetab ja teeb väga maitsvaid sööke peremees ise.

Lisaks turismimajanduse edendamisele lööb Jüri Makarov kaasa kohalikus elus – ta on Otepää vallavolikogu eelarve- ja majanduskomisjoni liige, aitab kohalike spordiürituste korraldamisel ning osaleb ka vallavalitsuse projektides (viimati restoraninädalal „Otepää Maitsed" žüriis ja paar aastat tagasi Otepää ettevõtjatega koos Otepää köögi tutvustamisel Novgorodis). Jüri on alati nõu ja jõuga valmis aitama ja toetama. Tema kohta võib öelda, et ta on Otepää piirkonna särav täht, kelle särast jätkub ka piirkonna tuntuse ja maine tõstmiseks. Just selles vallas on Jüri kindlasti oma tegevusega kaasa aidanud.

„Jüri Makarov on teenekas ürituste korraldaja ja maaletooja ning tõeline asjade käimatõmbaja valdkonnas, kus ta on ennast juba palju kordi tõestanud," lausus Otepää vallavanem Kaido Tamberg. „Kes siis veel peaks olema tunnustust väärt, kui mitte Jüri!"

Foto: Valju Aloel