Talveöölaulupidu tõi kokku sooja südamega inimesed

26. jaanuaril 2019 oli Otepäält kostmas hoogsaid lauluviise, toimus V Talveöölaulupidu. Vaatamata külmavõitu talveõhtule olid Otepää Kultuurimaja parki kokku tulnud sooja südamega lauluhuvilised, kes tegid oma laululustiga ilma soojemaks.

Populaare talvine laulupidu oli kohale toonud nii koorid, kui ka sõpruskonnad üle kogu Eesti ja seda vaatamata sellele, et peo korraldamisel oli toimunud paariaastane paus. Kultuurimaja pargis põlesid lõkked ja Kultuurikuuris pakkus kuumasid jooke Vidrike Külamaja.

„Üle pika aja oli jälle tore Talveöölaulupidu korraldada ja seda just tänu suurepärasele publikule," sõnas Talveöölaulupeo üks peakorraldajatest Merle Soonberg. „Tänan Otepää ettevõtjaid Siim Kaldat ja Margus Mälli Talveöölaulupeo idee väljamõtlemise eest. Järgmisel aastal ootame kõiki laulusõpru samal ajal Otepääle tagasi!"

Talveöölaulupeol lauldi 17 eestikeelset armastatud laulu läbi aegade Allan Kasuka, Margit Tali, Indrek Ventmanni, Loore Alla, Jorma Riivaldi ja Merle Soonbergi eestlaulmisel. Lauljaid saatis Margit Tali bänd. Laulude repertuaar ulatus isamaalistest lauludest kuni kaasaegse mõminaräpini, ei puudunud laul ka Nublu repertuaarist.

Talveöölaulupeo korraldas Otepää Kultuurikeskused, toetas Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp ja Otepää vald.  Esinemiskoha kujunduse tegi Otepää Kultuurikeskused loomejuht Merilin Kirbits.

Fotod SIIT ja https://www.facebook.com/Talvelaulupidu/