Ando Jukk: otsus lõpetada oli peas pikka aega

29. septembril 2017 oli viimane tööpäev Otepää ühe suurema tööandja UPM-Kymmene Otepää AS juhatajal Ando Jukil. 
 
Kust olete pärit ja kus õppinud-töötanud ning mis tõi tööle Otepääle?
 
Sündinud ja kasvanud olen Mõhküla külas Põltsamaa lähedal. Adaveres 8-kl koolis ja Põltsamaal keskkoolis käisin enne Eesti Põllumajandusülikooli (EPMÜ) metsandusteaduskonda. Keskkooli ja kõrghariduse omandamise vahele jäi üks tööaasta, kus olin tööl viljakuivatis ning vedasin pea aasta T40AM'iga metsast puid välja. See on suur erinevus tänase metsatehnikaga, kuid päris hea kooli sain. Traktor sai paar korda lahti ja kokku pandud. Peale EPMÜ ehk tänase Maaülikooli lõpetamist olin mõnda aega Türil ühes väikeses puiduettevõttes meistrina tööl ning seejärel tegin sporti ja käisin magistriõpingutel. Nende tegevuste järel tuli mõned aastad tööd teha kasesaematerjalist toorikute tootmisega, enne kui sai nähtud töökuulutust FSS Plywood AS'i. Toonane tegevjuht valis minu välja ostujuht-logistiku ametikohale. Esimene pilt Otepääl intervjuul käies oli päris teistsugune võrreldes tänasega. Varsti pärast algust sain tootmisjuhi positsioonile ning pärast seda, kui Kaido Kukk 2004. aastal Soome peakontorisse ülendati, võtsin vastu tegevjuhi töökoha.
 
Lahkute kuu lõpus UPM-Kymmene Otepää AS juhi töökohalt. Miks selline otsus sündis ja kuhu planeerite edasi minna?
 
Otsus lõpetada oli peas pikka aega. Olen väga pikka aega seda tööd teinud ning iseendale on vaja elu huvitavamaks mõelda. Esialgu  tuleb ennast laadida. Tegevjuhi elu päris unistuste tipp oma vastutuste ja kohustuste osas ei ole nii, et tuleb mõni aeg puhata, enne kui uute mõtete ja tegevustega peale hakata. Ettevõtte juht võib küll vahepeal puhkusel käia aga puhata vaim ei saa, enne kui ettevõttest lahti ei lase. Seega  - kõigepealt tuleb vaim vabaks lasta. Mõned asjad on küll, mis vahepeal ei oota: kodu värskendamine ning üks ehitus Tartu linnas. Aga need on kõik peresisesed asjad. Samas, igapäevatöö kõrvalt nendega tegelemine, rööviks aega perelt.
 
Mis on senised suuremad saavutused UPM-Kymmene Otepää AS-s?
 
Kõigepealt tehase inimesed ja nende areng. Võtsin oma endiselt ülemuselt üle tehase koos väga heade suunistega. Inimeste arendamisele pani Kaido palju rõhku ning võtsin selle teadmise üle. Arvan, et just tänu sellele, on ettevõte olnud majanduslikult väga edukas ning on olnud võimalik mitu korda kasvada selle aja jooksul. Üks saavutus on kindlasti seegi, et räämas vanast autoremonditehase saastunud territooriumist on saanud kaasaegne tööstus. See tahab küll veel kõvasti tööd, kuid ei pea häbenema.
 
Erinevaid tiitleid on ettevõte saanud aastate jooksul piisavalt. Selle eest tänud tiitlite jagajatele.
Tahan tänada siinkohal Otepää valda. Hoolimata volikogu vaidlustest on vallavalitsusega olnud meil hea koostöö. Otepää vallast tulevad Otepää vineeritehasesse igapäevaselt tööle suurem osa töötajatest. See on suur väärtus mõlemale poolele. Otepää jääb südamesse nii nagu Otepää vineeritehas oma inimestega. Kõike head Teile!
 
 
Otepää vallavalitsuse liige vallavanema ülesannetes Mare Raid: UPM-Kymmene Otepää AS on hetkel üks suurimaid tööandjaid. See, et tehas on laienenud ja kasvanud, on märk ka Otepää soodsast investeeringukliimast. Vestlustes kohalike elanikega on koorunud välja ettepanek: tehasel võiks olla Otepääl oma tehasepood, kust saaks soodsalt osta tehase toodangut või pakutakse praaktooteid. Hea, kui see ettepanek leiaks ellurakendamist.
 
Artikkel ilmus Otepää Teatajas 05.10.2017
 
Fotol: Ando Jukk, foto: Monika Otrokova
 
Fotol: vallavalitsuse liige vallavanema ülesannetes Mare Raid õnnitleb Ando Jukki. Foto: Monika Otrokova.