Otepää linnakeskuse väljaarendamine

29.06.18

  

Otepää valla eestvõtmisel algatati 2016. aastal projekt "Otepää linnakeskuse väljaarendamine", mille elluviimist rahastatakse Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetusest Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Projekti kogumaksumuseks on  1 592 350,96 eurot, millest toetuse suuruseks on kuni 1 353 498,31 eurot. Ülejäänu kaetakse Otepää valla oma- ja laenuvahenditest. Rahastustaotlus koostati OÜ Cumulus Consulting abil.

 

Kavas on Otepää linnakeskus, keskväljak ja lipuväljak, välja arendada tänapäevaseks ettevõtlus- ja elukeskkonnaks, mis on mõeldud nii Otepää elanikele kui ka külalistele. Väljakud renoveeritakse ning kujundatakse vaba aja veetmise võimalustega ala noortele. Projektiga elavdatakse piirkonna ettevõtlusaktiivsus, luues omakorda võimalusi uute töökohtade tekkimiseks. Projekti eesmärgiks Otepää linnasüda muuta atraktiivseks paigaks nii ettevõtluse arendamiseks kui ka vaba aja veetmiseks.

 

Otepää linnakeskuse arhitektuurilise lahenduse leidmiseks korraldati 2017. aastal ideekonkurss, mille võitis töö nimega "Kiirendi" Kadarik Tüür Arhitektid OÜ poolt (arhitektid Ott Kadarik, Mihkel Tüür, Mats Põllumaa, Krista Kohv). Ideekonkursi töö alusel valmis 2017. aasta lõpuks eelprojekt „Otepää keskväljaku ja lipuväljaku rekonstrueerimise eelprojekt". Eelprojekti alusel koostatakse 2019. aasta alguseks põhiprojekt. Kõik tööd on plaanis ellu viia 2019. aasta lõpuks.

 

Lisainfo:
Aado Altmets
Arendusspetsialist
503 9529
Aado.Altmets@otepaa.ee

 

« Tagasi

Kutse: Otepää keskväljaku eskiisi arutelu

Hea ettevõtja!

Otepää vald on alustanud ettevalmistustöid linnakeskuse väljaarendamiseks Eesti Vabariigi 100-ndaks aastapäevaks. Selle aasta kevadel korraldati suunatud riigihange, mille eesmärgiks oli leida Otepää linnakeskuse arhitektuurse ehitusprojekti koostaja. Parima ideekavandi esitas Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.
Tänaseks päevaks on valminud Otepää keskväljakust ja lipuväljakust ideekavand. Arhitektuurne ideekavand on plaanis esitada EASi poolt väljakuulutatud piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi.

Kutsume Teid neljapäeval, 12.oktoobril kell 16.00 Otepää Raekoja III korrusele Otepää linnakeskuse tutvustamisele.  Uuenenud ja atraktiivsel Otepää kesklinnal on nii ettevõtjate, kohalike elanike kui ka külaliste jaoks oluline roll.