Jälgige reklaami, kuupäevad võivad muutuda!

 

Hea kultuuri- või spordiürituse korraldaja! Kui Sinu sündmust ei ole siin, siis võta ühendust e-posti aadressil: monika@otepaa.ee ja anna oma üritusest teada!  

Sündmuste avaldamine kalendris TASUTA!

Kui soovid vaadata terve kuu südmusi, siis vali menüüst "Kuu".

 

Kalender

« Tagasi

Valgamaa Rahvamuusika Päev

Alguskuupäev: 30.11.19
Kestus 17:00 – 20:00
Tüüp: Kontsert
Asukoht: -
  + Lisa minu kalendrisse

30.11.2019
Otepää Kultuurimajas kell 17.00  
Valgamaa Rahvamuusika Päev

Valgamaa rahvamuusikud saavad kokku juba 8-ndat korda. Pidu toob kokku muusikud ja lauljad üle Valgamaa. Rahvamuusikapäeval esinevad kollektiivid nii eraldi kui ka suures ühisorkestris. Peale meeleolukat kontserti toimub suur ühistantsimine ansambli "Väliharf" saatel.

Väliharf on duo, mis tekkis aastal 2002 Haapsalus (toona lihtsalt "Marko & Anto" nime all). Kahehäälset laulu saadavad kitarr, karmoška ja suupill. Valdava osa repertuaarist täidavad meretemaatilised laulud, kuid esitamisele tuleb ka lugusid Eesti filmidest ja teatrietendustest, seto-keelseid ning Teise maailmasõja aegseid laule, a-capella lugusid, kihnu tantsulugusid, ning soovi korral ka n.ö. lembelaule. Enamus esitatavad lood-laulud sobivad hästi tantsu saateks.
15 tegutsemisaasta jooksul on duo laulnud-mänginud lugematul arvul juubelitel, pulmades, suguvõsa kokkutulekutel, erinevatel firmapidudel (suvepäevad, jõulupeod, erinevad reklaamüritused, jm.) ja teatrietendustel. Kui esimesel tegutsemisaastal sattusid poisid jõulu eel suitsusinisesse Wiiralti "Põrgut" meenutavasse kõrtsi taustaks kaklejatele esinema, siis viimastel aastatel on Väliharf esinenud ka lisaks Eesti klaarimatele paikadele Soomes, Luxemburgis, Brüsselis, Moskvas, jm.


Kuna üks ansambli liikmetest on vahepeal kihnlaseks saanud, trügib repertuaari ka üha rohkem Kihnu lugusid..

Koosseis:
Anto Siimson – karmoškad (A, G ja C-duur), suupill, laul
Marko Matvei – kitarr, laul

Lisainfo ja laudade broneerimine +372 5662 6481 Merle

ÜRITUS ON KÕIGILE TASUTA