Jälgige reklaami, kuupäevad võivad muutuda!

 

Hea kultuuri- või spordiürituse korraldaja! Kui Sinu sündmust ei ole siin, siis võta ühendust e-posti aadressil: monika@otepaa.ee ja anna oma üritusest teada!  

Sündmuste avaldamine kalendris TASUTA!

Kui soovid vaadata terve kuu südmusi, siis vali menüüst "Kuu".

 

Kalender

« Tagasi

Koguperelavastus "Eestlaste muistne jõululugu"

Alguskuupäev: 15.12.19
Kestus 13:00
Tüüp: Etendus
Asukoht: -
  + Lisa minu kalendrisse

15.12.2019

Puka Kultuurimajas kell 13.00
Koguperelavastus "Eestlaste muistne jõululugu"
Pilet 3€ müügil koha peal

"Eestlaste muistne lugu" on rändteatri Vaba Vanker pärimuskomöödia sari, mille alt on loodud eelnevalt kaks lavastust - "Eestlaste muistne lugu", mis keskendub eestlaste saamisloole, ning "Eestlaste muistne sugu", mille teemad lahkavad kosjakombestikku. Nüüd toome rahva ette samas võtmestikus jõuluperioodi lavastuse “Eestlaste muistne jõululugu”, mis käsitleb vanarahva kombeid ning traditsioone läbi õpetliku ja humoorika lähenemisnurga alates hingedeajast kuni jõuluperioodi lõpuni välja.


Lavastus tõstab laste ja nende vanemate teadlikkust sellest, milliseid tähtpäevi on Eestis tähistatud, kuidas end erinevatel päevadel maskeeriti, millest maske ja kostüüme valmistati ning kuidas sandid käitusid. Lavale tuuakse näiteks ulguvad hingesandid, kelle esinemisest paljud ei teagi, kuid ka populaarsemad mardi- ja kadrisandid, jõulusokust rääkimata. Kindlasti pole tegu pelgalt õpetliku ettenäitamisega, vaid kasutatakse teatrile omast lugu ja selle lavastamist. Tükis muunduvad tegelased ühest karakterist teise ning mänguvahendeid haaratakse kujuteldavatest objektidest kuni tarbeesemeteni välja. Kõigest sellest moodustub hoogne ja meeldejääv tervik maskide, nukkude ja pärimusmuusikaga.

Lavastaja: Rauno Kaibiainen
Tehniline teostus: Joonas Parve
Laval: Maili Metssalu ja Ragne Veensalu

Kestvus: 35 minutit