« Tagasi

Täiendatud reisiinfo Soome ametivõimudelt Soome sisenemise kohta

Soome teatas, et seoses piirikontrolli sisseseadmisega 19. märtsist on küll muutunud riiki sisenemise tingimused, aga kõik need isikud, kellel on Soomes elamisõigus, saavad jätkuvalt riiki siseneda. See tähendab, et nii 50 000 alalise kui ka 20 000 ajutise elamisõigusega eestlast saavad ka edaspidi Soome ja kaugemalt Eestisse tulijad Soome kaudu koju tagasi. Riiki siseneda saavad muuhulgas ka piiriülesed töötajad, kellel on kehtiv tööleping Soomes töötamiseks.

 

Piiriülestele töötajatele ei rakendata Soomes isolatsiooni nõuet, kuid nad peavad arvestama, et Soomest Eestisse sõites on alates 17. märtsist kehtestatud 14-päevane eneseisolatsioon. Isolatsiooni eesmärk on takistada koroonaviiruse levikut.

 

Soome välisministeerium ja piirivalveamet täpsustasid riiki sisenemise korda alates 19.03 vastavalt:

 

Töötajad – Soome saavad siseneda kõik Soomes elamisõigust omavad isikud. Soome ei tee vahet alalise ja ajutise elamisõigusega isikutel. Kõik, kes on oma elamisõiguse Soomes registreerinud, saavad Soome siseneda.

 

Riiki saavad siseneda ka need töötajad, kes ei ole oma elamisõigust Soomes registreerinud, aga kellel on ette näidata tööleping Soomes – neid käsitletakse piiriüleste töötajatena Euroopa Liidu õiguse mõistes (EU cross-border workers).

 

Karantiin – Kehtib üldine nõue, et välismaalt Soome sisenedes peab olema 14 päeva isolatsioonis. Soome ei rakenda isolatsiooninõuet aga Euroopa Liidu piiriülestele töötajatele. Piiriülesel töötajal on ainsaks riiki sisenemise tingimuseks kehtiva töölepingu olemasolu. Piiriülesed töötajad on need, kes elavad püsivalt ühes Euroopa Liidu riigis (näiteks Eestis) ja käivad tööl teises (näiteks Soomes).

 

Siiski soovitame alati lähtuda enda ja teiste inimeste tervisest ning meeles pidada Eesti kehtestatud isolatsiooninõuet. 

 

Transiit – rahvusvahelistest lennujaamadest ja sadamatest on transiit läbi Soome lubatud. Näiteks Vantaa lennujaamast või Turu sadamast võib inimene vabalt ja iseseisvalt minna Helsingisse sadamasse, et jõuda Tallinna laevale. Mingeid lisadokumente (laevapileti ettenäitamine) ei nõuta.

 

Lisainfot leiab Soome piirivalve kodulehelt.

 

Laevapileteid puudutavate küsimuste korral soovitame pöörduda oma laevafirma poole. Praegusel hetkel jätkab Tallink Eesti-Soome vahel laevaliiklust muudetud graafiku alusel, aga piletite ostmisel peab arvestama, kas teil on õigus riiki siseneda. Vaata lisaks TallinkiEckerö Line'i või Viking Line'i kodulehekülgi.

Lisainfo:

välisministeerium
avalike suhete osakond
press@mfa.ee