« Tagasi

Muudatused Otepää Tervisekeskuse ja perearstide töökorralduses, hambaravi info

Praeguses eriolukorras ja seoses leviva koroonaviirusega on Otepää Tervisekeskuse töö ümber korraldatud.

Otepää Tervisekeskuse perearstikeskus töötab ajutiselt emaspäevast reedeni 8.00 – 16.00. Perearstikeskuse välisuks on alates 23.03.2020.a. lukustatud, et piirata nakkuste levikut ning planeerimata perearsti vastuvõtule tulekut. Perearsti praksise töötaja avab vastavalt eelnevale kokkuleppele välisukse. Juhul kui perearst on väljastanud saatekirja labori analüüsile palume kinni pidada ette antud analüüsi teostamise kellajast.  Samuti jätkatakse röntgenuuringute teostamist esmaspäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti 8.00 – 13.45.  Hetkel on peatatud kõik eriarstide ja teiste eriala spetsialistide vastuvõtud kuni olukorra stabiliseerumiseni. 

Otepää Tervisekeskuse õendusabi osakond, hooldekodu ja hooldusosakond jätkavad oma igapäevast tööd karantiini tingimustes ehk jätkuvalt on keelatud lähedaste külastused.

Võimalusel palume lähedastele mitte tuua pakke, et välistada viiruste levikut osakondades.

 

Vastuvõtule tuleku vajaduse otsustab telefoni vastuvõtnud õde või arst. Perearstikeskusesse tohib kohale tulla ainult eelneval kokkuleppel ja õigeks ajaks. Vastuvõtule pöördumiseks palume helistada Otepää valla perearstidele:

Dr. Gerta Sontaki praksis – 76 55 343

Dr. Heiki Annuk praksis – 76 55 560

Dr. Merle Kallas praksis – 76 55 272

Sangaste perearst Dr. Tatjana Laadi praksis – 76 90 388

Puka perearst Dr. Anželika Kovešnikova praksis – 76 92 142

 

Hambaravist:  

Otepää Hambakliinikumis jätkub erakorraline ravi. Erakorralistel patsientidel palume kindlasti ette helistada telefonil 5694 0830, et kokku leppida visiidiaeg ja vältida asjatut raviruumides viibimist. Kliinikusse sisenedes tuleb kõigil desinfitseerida käed!

Hambakliinikud on avanud koostöös haigekassaga üleriigilise nõuandeliini numbriga 677 6822, et pakkuda esmast nõu ja tuge erinevate hambamurede korral. Telefonile vastavad hambaarstid, liin on avatud esmaspäevast reedeni kella 9-17 ning helistamine on kõikidele abivajajatele tasuta. Vältimatut ja esmaabi pakuvad teiste seas Tartus Tartu Ülikooli kliinikum ja Unimed Tartu kliinik, Põlvas Lõuna-Eesti kliinik ning Võrus Lõuna-Eesti kliinik.