Transport ja teed

22.08.19

Otepää valda läbivateks olulisemateks maanteedeks on riigimaanteedest Tatra-Otepää-Sangaste ja Rõngu-Otepää-Kanepi tugimaanteed. Vallas on 105 km kohalikke maanteid, 183 km erateid ja 40 km metsateid. Otepää linnas on 55 tänavat kogu pikkusega 32 km, nendest 30 km on kaetud mustkattega ja 1,5 km on kruusateid. Aktiivselt on tegeletud kergliiklusteede rajamisega. Valminud on rattateed suundadel Otepää-Kääriku ja Otepää-Kannistiku. Valminud on Otepää-Palupera-Rõngu maantee kergliiklustee, mis lahendab jalakäijate probleemid suundadel Otepää-Pedajamäe ning Otepää-Kanepi rist. 


Bussiliikluse kohta vaata infot:

Peatus.ee 

Rongiliikluse kohta vaata infot:

Elron.ee

 


MAAKONNALIINID

Alates 01.09.2019 alustab Valga maakonnaliinide teenindamist AS GoBus, sest hankeleping AS-ga ATKO Bussiliinid lõpeb 31.08.2019.

Seoses uue lepinguperioodi algusega on planeeritud ka rida uuendusi – kolmest liinigrupist moodustub kaks liinigruppi. I liinigrupp hakkab teenindama põhiliselt kogu Valga ja Tõrva valda ning ühendab vallakeskused Antsla-, Elva-, Tartu-  ja Võruga. III liinigrupi teenindada jääb põhiliselt Otepää vald, ühtlasi ühendab see liinigrupp talvepealinna Tartu-, Elva- ja Antslaga.

Muudatusi tuleb ka busside peatuste läbimise kelleaegades – teave muutub nähtavaks veebis hiljemalt 19.08.2019   http://www.peatus.ee/#region;valga

 

Abiks on ka reisiplaneerija  http://www.peatus.ee/#route_search

 

Uute sõiduplaanidega saate tutvuda    http://transport.valgamaa.ee/soiduplaanid/

 

Bussisõidugraafikute infot saab vaadata  www.peatus.ee 

 

Avalduse maakonnaliini kasutamiseks peavad esitavad ainult need õpilased, kellel on olemasolevale liinile tarvis juurde nõudepeatust. Täidetud vorm palun anda koolis klassijuhataja kätte hiljemalt 13. septembril 2019.

Bussijuhid registreerivad kõik sõitjad, bussi sisenemisel palume näidata bussikaarti. Esimese bussikaardi saab õpilane koolist.

Õppeaasta alguses jälgib Valgamaa Ühistranspordikeskus bussigraafikute toimimist ja teeb neisse võimalikud korrektuurid õppeaasta alguses.  Muudatuste info saadetakse koolidesse ja ilmub valla kodulehel.


Kõiki bussigraafikuid saab vaadata www.peatus.ee

 

Lisainfo: Valgamaa Ühistranspordikeskuse tegevjuht Liia Rätsep tel. 766 6125  e-post: Liia.Ratsep@valgamaa.ee

 

Maakonnaliini kasutamise avaldus