Kuidas end Otepää elanikuks registreerida?

23.11.18
 
•   Eesti.ee portaalis - logi sisse ID-kaardi või Mobiil-IDga ning esita elukohateate avaldus.
•   E-mailiga -  saada digitaalselt allkirjastatud elukohateate avaldus vald@otepaa.ee (avalduse saad SIIT)
•   Posti teel - prindi välja elukohateate avaldus, täida see ning saada aadressil Otepää vallavalitsus, Lipuväljak 13, 67405, Otepää. (avalduse saad SIIT)
•    Otepää vallavalitsuses (Lipuväljak 13) - täida sekretäri juures elukohateate avaldus E,T,K,N kell 8.00-12.00 ja 12.30-17.00 ning R kell 8.00-14.00.
 
Kirjuta end Otepää elanikuks hiljemalt 31. detsembriks 2018!
Kõigi 26.11-31.12.2018 sissekirjutanute vahel loosime jaanuaris 2019 välja 1000 eurot ja hulgaliselt muid auhindu Otepää ettevõtjatelt.

Otepää ootab uusi vallakodanikke

26.11.18

Otepää vald viib 26. novembrist kuni 31. detsembrini 2018  läbi vallaelanikuks registreerimise kampaaniat. Kampaania raames loositakse sel perioodil sissekirjutanute vahel välja 1000 eurot ning valla ettevõtjate poolt välja pandud eriauhindu.  

Omavalitsuse suurimaks tuluallikaks on üksikisiku tulumaks, sellest pakutakse teenuseid kõigile vallaelanikele. Suurem maksulaekumine aitab vallal teha rohkem investeeringuid elukeskkonna parandamiseks, seda kasutatakse teede ja tänavate korrashoiuks, haridusasutuste ja koolide ülevalpidamiseks, lumetõrjeks, jne.

Kampaania keskendub eelkõige neile inimestele, kes elavad Otepääl, kuid pole veel vallakodanikud. Sissekirjutus on oluline, kuna täpne ülevaade elanikest aitab omavalitsusel paremini elukorraldust planeerida.

Loosimisel osalevad vaid need kampaania vältel (26.11-31.12.2018) registreerunud, kes on 31. detsembri 2018 seisuga Otepää valla kodanikud. Ühiselukohateate esitanud inimeste puhul osaleb iga pereliige kampaanias eraldi. Kampaanias ei saa osaleda inimesed, kes Otepää valla elanike hulgast viimase kahe kuu jooksul lahkuvad ja siis uuesti Otepää valda sisse registreeruvad. Loosimine toimub uue aasta jaanuarikuus. Kõik, kes sel perioodil sisse registreerivad, saavad tasuta otepäälase kaardi.

Otepää vallavanem Kaido Tamberg ütles, et oma vald elab ja töötab eelkõige aga ikkagi oma inimeste jaoks. „Otepää vald on üks hea energiaga koht elamiseks ning siia tööle tulemiseks," sõnas Kaido Tamberg.  „Otepää valla ettevõtjad ja Otepää kogukonnad ootavad uusi elanikke. Vald ja iseärnis valla ettevõtjad on panustanud selleks, et meil oleks rohkem vallakodanikke. See näitab, et olete teretulnud!"

 

15. novembri 2018 seisuga oli Otepää vallas 6554 elanikku.

 

Lisainfo sisseregistreerimise kohta:
Kristina Reigo: 7664 805
Otepää valla koduleht: www.otepaa.ee

 

Valla ettevõtjate poolt välja pandud loosiauhinnad:

Sangaste loss – ööbimine kahele koos hommikusöögi ja ajalootuuriga
Heleni Helbed – 5 Heleni Helveste kinkekohvrit
AS Sanwood – mööbliese
Silva Agro – kinkekaart, 25 eurot
Kuutsemäe ja Munamäe mäesuusakeskused – mäepilet kahele
Vidrike külamaja – õhtusöök kahele väärtuses 50 eurot
Otepää Winterplace –perepilet 4-le, väärtusega 68 eurot
Ugandi Resto – kinkekaart, 55 eurot
Ugandi Kohvik – kinkekaart, 55 eurot.
Coop – kinkekaart, 20 eurot
Monster Music - rahvusvaheline muusikafestival Retrobest  - kahepäevane festivalipass ühele AS Alexela  - 100 tasuta kohvikupongi
AS Techne – 10 liitrit tasuta kütust
Tehvandi Spordikeskus – 2 tundi Käärikul, Kekkose saunas
ORT Techno – tasuta mootorsõiduki ülevaatus
SA Otepää Tervisekeskus - 3 hammaste hoolduse paketti (pakett sisaldab hammaste profülaktilist läbivaatust ja pärlpesu) komplekti hind 50 eurot