Jurist vastab

29.06.18

Tööinspektsioon koostöös Otepää vallavalitsusega avaldas rubriigi "Jurist vastab". Soov oli olla abiks nii tööandjale kui ka töötajale uue töölepinguseadusega harjumisel.

Küsimustele vastavad Tööinspektsiooni Lõuna inspektsiooni juristid. 
Loodame, et käesolev rubriik pakub vastuseid ja lahendusi tekkida võivatele probleemidele.


Tööinspektsiooni juristide infotelefon 640 6000 (tööpäeviti 10:00-15:00). Telefoninumbril 640 6000 antakse infot Tööinspektsiooni järelevalvatavate õigusaktide rakendamisel tekkinud küsimustele. Infotelefonis vastab jurist töölepingut, töö- ja puhkeaega, puhkust, töötasu ja töökeskkonna ohutust, samuti kollektiivseid töösuhteid puudutavatele küsimustele.

 

Lõuna inspektsiooni kontaktandmed:
Teguri 37, 50107 TARTU
Tel: 736 6191
faks: 736 6188
louna@ti.ee  
www.ti.ee

Toimetaja: MONIKA OTROKOVA
« Tagasi

Kas tööleping aegub

Küsimus: Töötaja lapsehoolduspuhkus lõppes ja ta asus tööle. Tööandja andis töötajale uue töölepingu ja ütles, et vana tööleping on aegunud ja tuleb sõlmida uus. Uues töölepingus on katseaeg. Kas tööleping aegub?


Vastus: Tööleping ei aegu. Küll aga võib töölepingus kokkulepitud tingimus näiteks seaduse muudatuse tõttu muutuda kehtetuks sest on vastuolus seadusega. Töötajal on kehtiv tööleping ka peale lapsehoolduspuhkust. Leping kehtib nendel tingimustel, milles on kokku lepitud. Töölepingus kokkulepitud tingimusi saab muuta vaid poolte kokkuleppel. Kui töötaja ja tööandja said kokkuleppele uue töölepingu tingimustes ja allkirjastasid selle, siis leping kehtib kokkulepitud tingimustel. Kui tööandja soov oli töötajat peale pikka lapsehoolduspuhkust taas proovile panna (katseaeg) ja seetõttu eksitas töötajat uut lepingut sõlmima, siis ei ole tööandja töötaja suhtes küll heauskselt käitunud. Veelkord tasuks meelde tuletada, et ennem kui asutakse lepingule alla kirjutama, tuleks seda hoolega läbi lugeda ja kui aru ei saa, siis nõu küsida.

 

Marika Liiv
Lõuna inspektsiooni tööinspektor-jurist