Euroopa Saunamaraton

XI Euroopa Saunamaraton stardib  15.02.2020. Piletid saabuvad müüki Piletilevisse jaanuarikuus. Jälgi infot!

 

Lisainfo:
Otepää Kultuurikeskused
Merle Soonberg  +372 5662 6481
E-post: saun@otepaa.ee


Leia meid Facebookist

 

 

« Tagasi

Talvepealinn korraldab VIII Euroopa Saunamaratoni

4.veebruaril 2017 antakse start järjekorras juba 8.ndale Euroopa Saunamaratonile Otepääl.
 
Huvi ürituse vastu on jätkuvalt suur – Piletilevist on kõik piletid ära ostetud. Lisaks piletile on sellel aastal ka muudatusi auhindade jagamises – ei kuulutata välja kohti, vaid  esimene, teine ja kolmas auhind  loositakse välja esimese, teise ja kolmanda esikümnesse jõudnute vahel.
 
„Euroopa Saunamaraton Otepääl on läbi aegade huvi äratanud, ka kaugetel maadel. See leidis kajastamist ka 2016. aasta Reutersi aastakokkuvõttes," ütles Saunamaratoni peakorraldaja, Otepää kultuurijuht Sirje Ginter. „Läbi aegade on osalenud erinevad võistkonnad, heaks koostööpartneriks on meile olnud Kanal 2-e Reporteri saunavõistkond."
 
Ka sellel aastal saavad saunamaratoonlased olla erinevates saunades – torusaunas, kilesaunas, bigändimuusikaga saunas, ehtsas suitsusaunas, indiaanisaunas, iglusaunas ning nautida jääsuplust ja isegi uisutiir teha.
 
Saunamaraton on lustlik orienteerumismäng, kus tuleb võimalikult lühikese ajaga läbi võimalikult palju etteantud saunakohti. Võistkond on 4-liikmeline. Paremusjärjestuses osalevad kõik 4-liikmelised võistkonnad, kes on läbinud saunakaardil märgitud kohad ning lõpetavad finišis, mis suletakse kell 17.30.
 
I auhind  loositakse välja esikümnesse tulnud võistkondade vahel, II auhind loositakse välja paremuselt teise kümnesse saanud võistkondade vahel, III auhind  loositakse välja paremuselt kolmanda kümne hulgast. Ainult naistest koosnevate võistkondade esimesed kolm auhinda  loositakse välja naiste esikümnesse tulnud võistkondade vahel. Peaauhinnaks on OÜ Lemmik Mees kümblustünn, naiste arvestuses võitjad saavad Lemmik Mehe pesupalid. Rahva
lemmiksaunad valitakse välja võistkondade poolt, kellel kõik saunad läbitud. Rahva lemmiksaunale paneb OÜ Skamet auhinnaks välja kinkekaardi 350. euro väärtuses, lemmiksaunad saavad Otepää valla poolt ka küttepuud. Lisaks sellele panevad auhindu välja Baltimaade suurim retropidu Retrobest, firma Lavazz,  Marguse puhkekeskus, Kunstimäe saun, Tako tünnisaun, Sangaste Rukkimaja, Otepää Edgar, Bigbändi saun, Towelfy, Saunratastel, Wakepark, Otepää Seikluspark, Kuutsemäe Puhekeskus, Karupesa hotell.
 
Esimesed kolm auhinda  loositakse välja Kääriku Spordikeskuses Saunamaratoni järelpeol kell 19.00, kus saunalised saavad tantsida Vaido Panneli diskorütmide saatel. Kuum öösaun köetakse aga klubis Comeback, kus vinge vanakooli peo paneb püsti Ivo Linna.
 
 
Euroopa Saunamaratoni korraldab Otepää Kultuurikeskus, saunaomanikud koos
oma toimkonnaga ja vabatahtlikud, toetab Otepää vallavalitsus ja hea koostööpartner Eesti Politsei.
 
NB! Saunamaratoni pileteid tagasi ei osteta. Kui võistkond ei ilmu starti, siis piletiraha ei tagastata, kohapeal sularaha eest pileteid osta ei saa.
 
 
Täiendav info:
Sirje Ginter
tel. 509 7795