« Tagasi

Tehvandi suusahüppemäel saab näha rahvatantsu

17. märtsil kell 17.00 on põhjust seada oma sammud Otepääle, Tehvandi suusahüppemäe jalamile. Seekord pole aga tegemist spordivõistlusega, toimub Valgamaa talvine tantsupidu „Ajast Aega",  kus Eesti lugu jutustavad 750 suurt ja väikest tantsijat.

Tantsupeol  osaleb 58  kollektiivi, sh 25 laste tantsurühma, 28 täiskasvanute tantsurühma ja 5 võimlemisrühma.

Valgamaa tantsupeo pealavastaja ja idee autor on tunnustatud tantsupedagoog /õpetaja, Otepää Gümnaasiumi algklasside õpetaja Kaire Ojavee, teda aitavad liigijuhid Tiina Kukk, Krista Sumberg, Aili Mägi, Angela Toome, Eha Mandel, Terje Aasaroht, Anne Jaakson.

Lumise Tehvandi suusahüppemäe jalamil rullub lahti Eesti lugu läbi tantsu – alustatakse aegade hämarusest, esimese tantsuna saab näha Eesti vanimat tantsu – labajalavalssi eheda torupilli saatel. Tantsukeele abil räägitakse Eesti lugu kuni tänapäevani. Ei puudu Eesti esimese vabariigi aeg, nõukogude aeg ja iseseisvusaja algus. Peo lõpetab Lydia Koidula ja Rein Rannapi „Eesti muld ja Eesti süda", tantsu autor Helena-Mariana Reimann.

„Eesti Vabariik tähistab 100 aasta juubelit. Eesti Vabariigi ajaloole mõeldes leidsin end mõtisklemas tantsu ajaloo üle. Sellest tuli mõte jutustada tantsude lugu läbi erinevate inimeste ja sündmuste," selgitas Kaire Ojavee.

Tehvandi Spordikeskuse juhataja Jaak Mae ütles, et Tehvandi Spordikeskus võõrustab sportlaste kõrval hea meelega ka tantsijaid. „Tulime selle ideega kaasa, miks mitte kasutada Tehvandi võimalusi uues võtmes. Meie jaoks on oluline see, et külalistel hea ja mugav oleks," lisas Jaak Mae. 

Tantsupeo toetajad on Valgamaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, Rahvakultuuri Keskus, Otepää Vallavalitsus, Tehvandi Spordikeskus, KL Valgamaa Maleva Otepää Üksikkompanii ja NK Valga ringkonna Otepää jaoskond. Eesti Punase Risti Valgamaa Selts. Helitehnikat teeb Showtech OÜ.

Valgamaa tantsupidu on tasuta, tule ja vaata, kuidas on ühendatud sport ja tants, loovus, hasart ja lumi! Kõik on oodatud!