« Tagasi

Talvepealinn Otepää tervitab esimest lund

Öö jooksul maha sadanud lumi on Otepää muutnud valgeks. Talvepealinna lumemöldrid on oma lumekahuritelt tolmu ära pühkinud ning valmistuvad talve tulekuks.
 
Otepää piirkonnas on kolm  mäesuusakeskust - Kuutsemägi, Väike Munamägi ja Ansomägi,  üle 100 km suusaradu,  millest põnevama reljeefiga suusarajad jäävad Tehvandi Spordikeskuse territooriumile. Lisaks sellele tegutseb Linnamäe orus kogu perele mõeldud aktiivse vaba aja keskus - Otepää Winterplace. „Meie kunstlumesüsteemid on valmis külmakraadide tulekuks, et siis vajaminev lumi toota," ütles Otepää Winterplace juhataja Siim Kalda. „Hakkame lund tootma juba -1,5 C juures, ideaalne olukord lumetootmiseks on alates -5C juures."
 
Kuutsemäel ja Munamäel ollakse samuti  valmis lume tootmiseks. „Minu pikaaegne kogemus ütles, et umbes kuu aega pärast esimese lume tulekut saab juba suusatada," lisas Kuutsemäe ja Munamäe suusakeskuste juhataja Priit Tammemägi. „Ilmaprognoosid näitavad, et ehk saab järgmise kuu keskpaigas juba lund tootma hakata."
 
Eesti talvekeskuses nr 1, Tehvandi spordikeskuses, jälgitakse samuti ilmateadet. Tehvandi spordikeskuse juhataja Alar Arukuuse sõnul on päris talveni veel aega, kuid valmisolek talvisteks tegevusteks on olemas. Kõikidel suusasõpradel palutakse täpsema info saamiseks  silma peal hoida Tehvandi kodulehel www.tehvandi.ee 
 
Talve astronoomiline algus on sellel aastal 21.detsembril kell 12.44, sel päeval saab Otepää talvepealinna tiitli. 
 
Vaata fotosid SIIT