« Tagasi

Suveteater Kangro talus

MTÜ Pühajärve Koduteater on asutatud küll alles 2019 aastal, kuid teatrit on tehakse siin Pühajärve ääres, Kangro talus  juba kolmandat aastat. Teatri tegemise pisik tuli tallu perenaisega ja nüüd on „nakatunud" terve pere.  Teatrikülastajaid oleme üllatanud meeldivalt tasuta näitemänguga ning  igal uuel hooajal proovime lisada veidi vürtsi uute ideede ja tegemistega. Sel aastal on plaani võetud ka väikeste simmanite korraldamine peale etendusi.

Esimesel aastal etendus meil A. Kivirähk`i kirjutatud ja Erlend Kollomi lavastatud „Uljas Neitsi".  Näitlejateks  Kasepää Näitetrupi tublid näitlejad ja siis kuulus sinna truppi ka Kangro talu perenaine.  Etendus osutus nii menukaks, et rahva tungival nõudmisel teeme sel aastal, juuli kuus seda tükki veel korra.

2018 aastal ehitas talu peremees teatri tarbeks päris korraliku lava. Ja kohe tuli esitamisele Neil Saimon`i kirjutatud ja Erlend Kollomi lavastatud „Lollid".   Näitlejateks olid nii Kasepää harrastusnäitlejad kui ka kohalikud – Otepää harrastusnäitlejad ja „Lollid" naerutasid pea kolmesadat vaatajat. 

2018 aastal oli veel üks vahva etendus Otepää noorte draamanäitlejate poolt. Nende etendus „Agar Pagar" peegeldas „läbi lillede" Otepää valla poliitikat. Mõlemat etendust soosis ilmataat ja külastajad näisid väga rahul olevat.

2019 aastal on kavas juba 3 ülesastumist.

16. juunil tuleb meile esinema Sulbi Külateater võrukeelse etendusega „Kae kos pandse plõnni". Peale etendust mängib tantsuks ansamblist „Lihtsad Poisid" üks „Lihtne Poiss".

27. juuli tuleb kordusesse „Uljas Neitsi" kell 18.00 

17.augustil kell 18.00 E. Kollomi kirjutatud „Vot nii",  peale mida on võimalik nautida veel muusikat meesansambli „Mees mandrilt" esituses.

Päikest ja toredaid teatrielamusi Kangro talus!

Egle Sisask