« Tagasi

Seoses tormiga Otepää vallas elektrikatkestused

Seoses pühapäeval, 27.10.2019  möllanud tormiga, on Otepää vallas mõnel pool elektrikatkestused. Hetkel on teada, et Põhja-Eesti päästebrigaadid on suunatud tööle Lõuna-Eestisse,  töö elektriühenduse taastamiseks on käimas. Hetkel ei ole teada, millal elektriühendus taastatakse, üsna tõenäoliselt see tänase päeva jooksul ei taastu. Mitmetel kõrvalteedel on  puud murdunud, tormikahjud on likvideerimisel. Palume olla teedel tähelepanelikud!

Palume vallakodanikel varuda kannatust, kui võimalik, hoolitsege tikkude, küünalde ja joogivee varude eest ning säästke telefonide akusid. Otepää linnas töötavad mõlemad Coopi poed ja Maxima kauplus.

Täna, 28.oktoobril,  ei toimu õppetööd Pühajärve põhikoolis.

Jagama täiendavat infot olukorra kohta Otepää valla kodulehel ja valla Facebooki lehel Talvepealinn Otepää.

 

Kuidas elektrikatkestuse korral tegutseda

  • Lülita välja elektriseadmed.
    Kui võrguettevõte ei ole sind elektrikatkestusest teavitanud, et on katkestusest teadlik, teata elektrikatkestusest rikketelefonile 1343 või oma piirkonna jaotusvõrguettevõtjale.
  • Kasuta alternatiivseid lahendusi kodu kütmiseks, vee kättesaamiseks, toidu valmistamiseks ja info saamiseks.
  • Selleks et toiduained säiliksid kauem, hoidu külmkapi ja sügavkülmiku põhjendamatust avamisest.
  • Kasuta alternatiivseid elektriallikaid (elektrigeneraator, akud, patareid jm) säästlikult ja vaid vältimatu vajaduse korral. Nii pikendad nende tööaega.
  • Kui sa ei saa elektrikatkestuse korral kodus ise ohutult hakkama, mine lähedaste juurde või pöördu abi saamiseks kohaliku omavalitsuse poole.

Allikas: www.kriis.ee